Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám nulák od fáze

Dobrý den,

koupil jsem si ventilátor do potrubí a nevím si rady se zapojením do sítě. Ventilátor je navržen pro práci v síti 220-240V,50Hz. Připojí se klasicky přes "čokoládu", ale nevím kam připojit nulák a kam fázi jelikož oba kabely z ventilátoru do "čokolády" jsou černé, jeden úplně a druhý je popsaný písmem.
Předem děkuji za radu.

Mám podobný problém - stará elektroinstalace, k zásuvce vedou 3 vodiče. Zelenožlutý je jasný kam s ním, ale ty další dva mají stejnou barvu - nebo se už po letech nedá rozeznat. Je to nebezpečné, pokud ty 2 zapojím špatně? Děkuji za odpověď, Petr