Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velkou sílu má vteřinové lepidlo ?

Uvolnilo se mi v šatní skříni držátko na nosnou tyč ramínek(obleky, saka). Má tvar kruhového óčka, do kterého se zavěsí tyč.
Pokud bych jej přilepil ke stěně skříně sekundovým lepidlem, bude to držet?
Na nosné tyčí je zavěšeno řekněme max. 4 kg oblečení.
Nosná tyč je opřena z obou stran skříně na tyto óčka.

Sekunďák je dobrý jen na dokonalé slepení prstů. Ostatní materiály jen pro nenáročné a příliš nezatížené spojení. Držátko bych přirouboval vrutem nebo konfirmátem. Opatrně, vrut se nesmí protočit. Jediné jisté slepení by bylo epoxidem, ale stejně (alespoň pro fixaci než epoxid zkamení) bych to zajistil vrutem.

PS: Jeden kamarád nemohl otevřít rukou zatuhlý uzávěr sekunďáku, tak to vzal zubama. Lepidlo mu chlejstlo do tlamy a s totálně slepenou hubou musel na pohotovost. Všichni doktoři a sestry jen s námahou dusili smích. My, co jsme ho tam dopravili se řehtali nahlas. Jeho první slova po "operaci" byla: "Vy kur*** mizerný"

Nejen prstu, ale i treba plexiskla (ktere nalepta) a veci, ktere jsou primerene rovne a lehce nasakave - vterinak udela tenkou vrstvicku, nevyplni mezery, nepropoji dovnitr materialu, takze se da snadno urvat povrchova vrstva materialu, pokud tento nedrzi pohromade. Na drevotrisku bych ho moc nedoporucoval.

Maličkým vrtákem???
Už jsi někdy skládal nějaký dřevotřískový nábytek? Jaké dírky tam byly předvrtané od výrobce?
Pokud není v dřevotřísce předvrtáno správně, je to u větších šroubků mnohem horší - nahoře se lamino vyboulí, takže to, co přišrubuješ na dřevotřísku nedosedne až na doraz a vevnitř se to stlačí tak, že pokud je to třeba na rohu, tak se to může ulomit nebo z boku 18mm desky rozštípnout.
Já zatím vždy změřil šuplerou vnitřní průměr šroubu a vzal nejbližší průměr vrtáku.
Už jsem si sám udělal několik atypických skříněk a než jsem objevil "konfirmáty" používal jsem šrouby do dřeva...
Zatím vše drží bez problémů.

Nejen, že jsem skládal nábytek, já si dokonce nábytek vyrábím.
Jeden kousek těsně před dokončením, chybí ještě madla, pant a jedna polička.
832012_09_23_072.jpg

Konfirmáty je třeba si předvrtat na patřičnej průměr, to ano. Vruty též, ale na ten vrut na držák šatní tyče bude stačit malej vrták, tak 2 - 2,5 mm, protože tam žádnej velkej vrut nepůjde.

Samozřejmě, v bytě takový věci budu mít těžko a pilu s předřezem nemá ani můj otec, ač je vyučený stolař a má dřevodílnu pro vlastní potřeby. Takže od taty mám pár zkušeností a rad, návrhy si počítám sám a řezat a lepit lamino si nechávám u této firmy, mají u nás ve městě pobočku a je tam velmi ochotnej chlapík, kterej se vším poradí. Jestli jsou levní, tak to netuším, zas takový kvanta toho nedělám.