Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komín-nevadí větší průměr

Dobrý den,chci si postavit některý z komínových systémů.pozn.Ještě nemám vybrán.
A tak jestli nevadí,když dám rovnou průměr 20cm i když by stačil menší.Jenže nikdy člověk neví co budoucnost přichystá.Zatím topíme plynem a kamínka chci jen tak na přitápění.Ale plyn také není navždy že áno.

Zeptal bych se třeba...:-/, napadá mne- u kominíka? Ten můj mi před stavbou spočítal 150mm a prý, bude-li širší, bude mít pomalejší proudění a nižší teplotu nahoře, proto se bude víc zanášet jak na stěnách, tak na dně a možná i dehtovat-kondenzovat...

Jo že je to až takhle nejednoduché jsem si nepředstavoval.A dík za upozornění s tím pomalejším prouděním a zanášením.Já měl naivně zato že spíše s malým průměrem by byl problém.Děkuji za vaše reakce,každá rada dobrá.
Já neuvedl délku-Cca 14m .Jedny kamínka v přízemí a druhé uvažuji až dodělám pro děti bydlení v 1.patře.

Pan kominík tomu asi trochu rozumí :-)
Pro představu komín pruměru 200mm má 2X větší obsah(množství spalin) než pruměr 150mm . To znamená že v komínu to bude stoupat 2X pomaleji při stejně otevřenych kamnech - stejném množství spalin. Samozřejmě má i větší plochu , kterou předává teplo do okolí .