Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotel Protherm KTZ24 - slabý výtok teplé vody

Ahoj,

je to kotel, co má vestavěný zásobník cca 40litrů na teplou vodu (cca 11 let funguje),
nenapadlo by vás někoho, co se kde asi ucpalo?

Stalo se to dle mého (pokud si vzpomínám) docela rychle, cca potom co nám měnili vodoměr - spousta rezavé vody tehdy.
Sítko před kotlem jsem vyčistil a nepomohlo.
Co ještě může být zaneseného?

No, tak jsem včera konečně odpojil přívod studené vody do zásobníku a opravdu voda z něj tekla pomalu.
(přitom samozřejmě vytekl zásobník, neuvěřitelná spousta bílého drobivého bordelu s vodou)
Na tom přívodu je namontovaný (asi) zpětný ventil, který brání teplé mikrobiální vodě ze zásobníku, aby se dostala zpátky do rozvodu studené vody, trošku jsem v tom ventilu na výstupní straně šťoural šroubovákem, protáčel jakousi gumičku, přitom nechal protékat vodu, a proud se mi zdál lepší.
Taky jsem šroubovákem zašťoural do kotle do přívodu studené vody, taky tam byl nějaký vodní kámen.

No a když jsem to zase všechno našrouboval zpátky, tak sláva, teplá voda už teče pěkně.

Dík všem za pomoc a rady.