Neznám pojem "měrný příkon tepla na dům", jenom "celkovou tepelnou ztrátu objektu" dle ČSN/EN a ta se mění podle polohy, větrů, venkovní teploty atd. Když v garáži a jinde nebudete topit, bude tam teplota stejná, jako venku? Když ne, tak se musí stejně započítat do ztrát a tedy i výkonu zdroje... Obávám se, že do týdne to spočítá málokdo. Nechal jste si načas a teď pospícháte .
Doporučuji vypočítat tepelnou ztrátu pro jednotlivé místnosti a použít to pro stanovení radiátorů (tabulkové výkony udává každý výrobce). pro teplotní spád 50/40°C, což je hraniční akceptovatelná teplota pro funkci tepelného čerpadla, doporučuji zdvojnásobit průřezy potrubí, oproti klasickému rozvodu 90/70°C.
Regulaci a zapojení kotelny bych pro tento případ převzal třeba od SIEMENSu, kde mají řadu doporučených schemat k regulátorům R... a kde se dá vybrat i kombinace zdrojů TČ/PLYN,ohřev TUV v samostatném kombinovaném bojleru, kombinovaná topná soustava radiátory/podlaha. Celé to může pracovat na ekvitermní křivce, nebo na pokojové teplotě. Snímá to teploty venku, na zdrojích, bojleru, přívodu do podlahovky i na vracečce ze systému, která poskytuje odezvu na to, co se děje v budově i topné soustavě. Trojcestným ventilům s pohonem se nevyhnete při přepínání zdrojů, bojleru i při regulaci teploty do podlahy. Nechci dělat reklamu, ale třeba MASTERTHERM má velmi schopného (a tedy i velmi vytíženého) technika p.Ing.J. Je to jeden z mála inženýrů, který fakt umí a kterého opravdu mám za odborníka... Nebudou se ale asi hrnout do projekce, bez reálné naděje dodávky jejich TĆ...