Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě starého domu

Dobrý den, chci koupit domek z r. 1880. Poradíte mi, na co si dát při obhlídce pozor? Rozvody vody a elektřiny jsou prý nové - jak poznám, že je to pravda? Odpad je řešen jímkou a trativodem - může s tím být problém? Jak zkalkuluji, kolik může stát výměna střechy (eternit s mechem). Děkuji

Napřed to podřízneš, pak uděláš nové podlahy, pak vyměníš okna. V dohledné době budeš řešit stropy, určitě je to omítka na palachu. Jak vypadá trámoví se jako laik bez sond nedovíš. Pak budeš dělat komín , půdu a nakonec střechu. Zjistíš, že krovy je třeba vyměnit, novou krytinu, no a časem to budou dveře, včetně zárubní, protože to bude určitě atyp.Zakopat laminátovou jímku není problém, spíš její cena. Když už budeš dlubat do půdy, uděláš zateplení, novou podlahu na půdě, o kousek to zvedneš při výměně střechy, dáš nové rýny.....
Zbourej to a postav znovu. Vyjde to levněji. Já to zažil na rekreační chalupě.:.(

Pod to se podepíšu a ty chytrý lidi co mě říkali střelec :-) , tak jsem pomáhal už něco opravovat a vždy je to problém .Je to nadlouho a nikdy to nebude nové . Vždy budete omezeni tím co jste koupili . kDyž je to nové , tak uděláte dispozici jaká vám vyhovuje a materialy použijete ,které chcete . Ale to poznáte až časem . Takže muj názor je že co bylo před 100 lety už neodpovídá morálně dnešku. A za 30 let to bude vybydlené a budete to celé rekonstruovat a vaše děti si budou říkat TO jE HROZNÝ proč to takhle blbě stavěli :-)

Naprostej souhlas, energie venovana bourani, predelavani se nikdy nevrati ! Pokud bys stejnou venoval novostavbe, bude to mit hotovy a hlavne NOVY a tak jak chce. Tady se bude vice ci mene prizpusobovat danemu stavu.

Osobni zkusenost, stavel jsem sice nove patro, ale na stavajici RD taty, k tomu jsme museli zbourat roubenku, predelat schody do patra ... neuveritelna pakarna, jen likvidace bordelu, kterej se tam X let navazel nam zabral bezmala 2 mesice ( vzdy cely vikend ).

Uz NIKDY, ale opravdu NIKDY bych to neudelal, na zelene louce by to uz stalo a bylo by to TOP, takhle je to sice novy, ale museli jsme udelat spoustu kompromisu :-/

Pokud je tazatel nadsenec a ma spoustu volneho casu, prekypuje energii, tak s chuti do toho, ale me je ho lito uz ted .

Neměli důvod to honit, protože cena byla pevná a šlo to na břehy rybníka ve stejné vsi. Taky výpočet podle stojícího objemu byl o dost nižší, nějak se nám to nafouklo.
Na materiál z díry 2,2 x 2,1 pro okno v domě mi nestačila devítituna.