Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Umrtvení" pozemku

Ahoj, hledám způsob jak "umrtvit pozemek" tak aby na něm nic nerostlo. Je to kvůli odjezdu na nějakou dobu do zahraničí. Samozřejmě myslím tak, aby se to dalo odstranit (nechci rady jako vybetonovat ...).

Pokud se sousedi nezblázní z náletu plevele a prorůstání kopřiv, nechal bych pozemek odpočinout. Za dva roky nedojde k vzrůstu náletových křovin a totálnímu zaplevelení. Pak to chce od samého jara sekat a sekat. Tím se oslabí i zlikvidují plevelnaté rostliny, které mají lístky a trávě to pomůže zesílit.Jakékoliv herbicidy nadělají víc škody než užitku, pokud nejsou aplikovány pravidelně na předem určená místa. (chodníky, ploty..)Za hluboké totality, když byly na hranicích ostnané dráty a vysoké napětí, používaly se na zabránění růstu pod těmito zábranami. I když se používaly přípravky které aplikovali chemici v oblecích, stejně nevydržely rok.Co se dostává do půdy raději nevědět.