Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotec pro psa

Dobrý den,
chystám se udělat kotec pro psa u zahradního domku, klasický s kovovou konstrukcí a karisítěmi, nevím si ale rady se základem

345bseg.jpg
zde je nákres umístění

mám k dispozici i staré pálené cihly 30x15x20cm v počtu asi 30ks, jestli bych je mohl po vykopání hlíny a vyrovnání terénu použít jako základ, poté zalít betonem ? mezi hlínu a cihly sypat štěrk nebo i nějakou izolační vrstvu?
nepotřebuji aby to vydrželo 20 let, ale aby to nepracovalo, neprasklo atd
díky za radu a postup se základní deskou

díky za tip, ale pokud bych dělal dřevěný tak asi s jiným základem,
v tomto případě chci ale kovový rám a betonový základ, jak jsem psal výše

mám k dispozici staré cihly kterými bych rád vytvořil podlahu abych spotřeboval minimum betonu, ale nevím jak základ vyrobit, jestli jen srovnat zeminu do roviny, vyskládat cihly vedle sebe a s nějakým bedněním kolem nich vše zalét betonem v tenké vrstvě jestli to bude stačit aby to nepracovalo

díky za užitečnou odpověď :-)

Aby to nepracovalo , tak by jsi musel do hloubky základu alespoň 80cm. Tohle bych udělal tak, že bych to postavil na čtyřech betonových rohových patkách. Do každé už zabetonovat např. lešenářskou trubku potřebné délky a dole cca 10cm nad zemí po obvodu navařit obdelník z vinglů. Na to položit prkna jako podlahu. Nahoře to zpevnit taky nějakým železem... podle toho co bude po ruce. No a pak si vyhrát se dveřma, boudou a po obvodu navařit kari sítě a nějakou střechu aby na chlupáče nepršelo... samozřejmě trochu se spadem.

Já mám kovový kotec na betonové desce. Srovnal jsem zem, dal 4 trámy a vylil betonem. Tloušťka cca 8cm. Po vyschnutí trámky odendal aposadil kotec a boudu. Po 4 letech jsem nezaregistroval, že by se to jakkoli hnulo nebo prasklo a pejsek je spokojenej.