Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otáčky motoru

Čus potřeboval bych poradit.
Mám starší Feldu a občas se stane,že motor neudrží otáčky na volnoběh a chcípne,ale ne vždycky.Slyšel jsem,že by mohlo pomoct výměna vzduchového filtru a svíček?
Děkuju za rady.

Může být díra/netěsnost v sacím potrubí.
Výměna vzduchovýho filtru je běžná a preventivní údržba, na to ses ani nemusel ptát, ověřit jeho stav není nic těžkýho. Novej stojí něco přes dvě kila. Ale filtrem to nebude, to bys měl problém s výkonem ve vyšších otáčkách.

Hranatej u Felda II, je to právě golf-octávka (motory MPI). Ovšem starší jedničkový Feldy s motorem Favorita mají kulatej filtr.
Takže souhlas s Prasákem, koukni do motoru, nebo opiš z techničáku rok výroby a typ motoru, první variante je ovšem jistější.

Stačí, když ten filtr vyndáš a poznáš hned, že to není filtrem a nejspíš ani svíčkama. Škube ten motor v otáčkách nebo vynechává? Nemůže to být třeba vadným čidlem teploty nasávaného vzduchu nebo vadným senzorem polohy klapky? Co třeba vyčistit palivovou soustavu? Mrkni na nějaké fórum a hledej správný typ motoru. :puff: