Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pingpongová pálka

Ahojte, nevím jestli tenhle dotaz patří zrovna do kutilstvi, ale nejvíc se tomu mému podoba kategorie kutilstvi.Ze vším jste mi tady vždy poradili, tak se na vás obracím.Chtěl bych si podomácku vyrobit pingpongovou pálku.Chtěl bych s vámi poradit co na to potřebuji a popřípadě dohodnout i na postupu.Všem děkuji, že si můj dlouhý dotaz přečtou a popřípadě odpoví.Děkuji

potřebuješ překližku, dva kousky hranolu, filc, tenký plát gumy.
K tomu lupenkovou pilku, smirkové plátno (ideálně i rašpli), nůžky, ostrý nůž nebo lépe řezačku, lepidlo, tužku, bezbarvý lak

- na překližku si nakreslíš tvar pálky (úchop dle šířky hranolu)
- vyřízneš pilkou
- na plochu pálky nalepíš tenký filc a přesně ořízneš
- na filc nalepíš gumu
- předchozí dva kroky zopakuješ i pro druhou stranu pálky
- nalepíš hranoly do místa držadla a orašpluješ/osmirkuješ do kulatohladka :-)
- nalakuješ viditelné dřevěné části

Instruktážni video na Yutube nepotrebuješ nahrát ?

Takéto blbosti se kdysi vyráběly ve škole. Byla to sranda, oddechová 2 hodina, 1x v týdnu, prej ruční práce.

Dnes to už asi není, nedejbože, dítko by se řízlo do palce, rodiče by podali žalobu na školu o odškodné 3 miliony .... :-D

No jak psal "filuta", stejnou pálku jakou vyrobíš ty, koupíš za 50Kč. Pokud máš ale v úmyslu si vyrobit profi dřevo, které se normálně s cenou pohybuje kolem tisícovky, tak na to zapoměň. To je lepeno z X vrstev, rozličných dřevin a ještě technologií, kterou doma stejně nemáš. A výroba profi potahů doma, je už úplně scifi. Navíc, stejně s ní by jsi pak mohl hrát akorát na dvorku, bo nebude schválena ITTF. Pokud chceš nějakou lepší pálku a nemáš moc peněz, zkuz zajít do nějakého místního klubu stolního tenisu (čím větší soutěž hrají, tím líp) a zeptat se jestli někdo nějakou straší neprodá. Potahy i dřeva se velice často mění, pro profi ligového hráče už je ohraná, pro hráče okresního přeboru skoro jak nová a ještě mu 3 roky poslouží.