Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s jízdním kolem - pískají kotoučové brzdy

Zdravím mám problém koupil jsem si použité kolo s kotoučovýma bzdama. Brzdy vrzaly a docela dost tak mě napadlo zkusit to odmastit. Tak jsem to odmastil a nepomohlo to. Tak mě napadlo zkusit prohodit brzdové destičky ze zadu a dát je dopředu. Povedlo se to vyměnit ale vzrže to o dost méně ale po chviličce to opět začne vrzat. A omylem jsem šáhl na ten bzrdový kotouč a on byl neuvěřitelně horký :( A tak se chci zeptat kdybych koupil úplně nové brzdové destičky myslíte že by přestalo i to vrzání a přestalo by to být horké? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Změna předmětu, původně: Pomoc s jízdním kolem (host)

"Pískají" je široký pojem. Kdy to dělají? Jenom když brzdíte, nebo i při jízdě? Pokud i při jízdě, je potřeba brzdu vycentrovat. Pokud jen při brzdění, pak vězte, že to dělají všechny brzdy. Pravda, některé méně a jiné více, ale všechny. Jednoduchým a levnějším řešením, než pořád kupovat jiné desky, je ty stávající vypálit. K tomu vedou dvě cesty: 1. vyjet na pořádný kopec a sjet ho dolů za současného brzdění, 2. vyndat desky a vypálit je - zapalovačem je to málo, čili buď horkovzdušnou pistolí, nebo nad plynovým hořákem, nebo je vrazit do trouby (probůh, ne mikrovlnné!). Vypálené jsou tehdy, až se z nich začne kouřit.
Ještě k odmašťování: na kotouč je lepší nesahat. Když už jste se neudržel a hrabal jste i do něj, dost by mě zajímalo, čím jste odmašťoval. Jar je na prd.

Tak se dohodněte, změkne nebo vytvrdí?

A co kdybychom to udělali jinak? My si každý budeme vést svoji a ty si vybereš, komu budeš věřit. :-p

Po namontování nových brzdových destiček dochází ze začátku k tzv. vypalování, kdy se působením vysoké teploty povrchová vrstva vytvrdí, aby bylo dosaženo požadovaných vlastností.
remsa.pdf

Brzdový systém by měl být zatěžován do vyšších teplot, aby se vypálila povrchová směs brzdových destiček, aby se vytvrdily a bylo dosaženo požadovaných brzdných vlastností.
http://m.rozhlas.cz/motozurnal/servis/_zprava/9729 47

ALE:
1. netvrdím, že destička zahřátá na 250°C není měkčí - je, ale zchladnutím tvrdne.
2. to vypalování je prioritně kvůli odstranění nečistot, jak jsem psal.