Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení motůrku z aku vrtačky na zdroj z PC

Ahoj, je možné zapojit na zdroj PC motůrek z akuvrtačky? Zapojení vím, ale jde mi o to, že nevím, jestli motůrek nějak nespálím. Zdroj má totiž 12V a 8A a motůrek je na 12V a 2A. Nevím přesně jak ty ampéry fungují. Mohl by mi to někdo objasnit? Popřípadě, co se dává, abych to snížil na ty 2A. U napětí vím, že odpor, ale u proudu nevím. Moc díky

Děkuji moc za odpovědi.
Ještě bych se zeptal, zda existuje nějaký pěkný obchod, kde motorky naleznu k prodeji. Zkoušel jsem googlit a nemohu nalézt nic, co by se mi líbilo. Ideálně, aby měl 5Nm, nebo 50W výkon

Ten krouťák je třeba o hodně míň, teď když sem si to spočetl, tak jsem zjistil, že co jsem uvedl je nesmysl. bude to maximálně 0,5Nm.
Rovnou řeknu o čem přemýšlím. Přemýšlím o vrtačce na rámky. viz.: watch Teď, když jsem si našel parametry, tak jsem zjistil, že má 50W a až 20 000ot/min.
Regulátor bych tedy nemusel řešit, ale potřeboval bych těch motorků víc, tak jsem přemýšlel, jestli se nevyplatí koupit nějaké, ale nevím kde.
U těch z té aku vrtačky, bych na ten zdroj 4 nemohl dát, to bych ho asi přetížil. Viděl bych to tak na max 2.