Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce komínu nadstřešní časti

zdravím uboural jsem komín pod střechu pač byl prasklej,uboural jsem 2 metry, jedna se o cihloví dvoj komín 53x75 vyvloškovanej 150 od spodu až nahoru (nepoužívany) a pak 200 ta byla vyvoškovana jen nad střechou použivany na kotel, chtěl bych ho spatky postavit z lícovích dutych palenych cihel pry ty duty sou lepčí že tam sou tepelny mosty , šamotove vložky dam nove ale ještě nevím jestli mám davat na vložky nějakou izolaci kvuli tepelne ochraně a taky diletaci nebo nato stačí naplacat malta či beton ?

no pravě, taky si myslím že bych ji tam měl dat i když puvodně tam žadna izolace nebyla a taky ta 200 ktera se použivala byla popraskana.

a co říkate na ty duty lícovky někdo mě říkal že pry ty duté mohou popraskat (teplo - zima -voda)

tak se mě vyskytl další problem ze kterym si nevím rady a to ten že komín má 75x53 cm komínove trubky jsou odsebe 49 cm když naně nasadím izolaci tak to bude zhruba 3 nebo 4 cm na každou stranu což je 57 cm a to už se mě do těch 75 neveda takže musím udělat širší komín asi tak 90x60 aby se to tam všechno vešlo
no a nevím estli to nebude něčemu vadit když to co tam nově přistavím bude přesahovat 7,5 cm ze dvou stran a 3,5cm z dalších dvou stran

Dute cihly na komine mam i ja,jsou tam zhruba 50 let od puvodniho majitele a nicemu to nevadilo. Pouze jsem 2 sary shodil a samozreme hnusnou starou azbestovou trubku, pridal jsem na vrch plnou cihlu a udelal na tom jeste betonovy poter. Bohuzel komin pouzivam uz jen jako odvetrani z koupelny ale kdybych mel v nem topit technologii bych nemenil.-)

Vůbec nejlepší bude navštívit stavebniny a koupit systémovou komínovou hlavu. Nebo dvě vedle sebe když rozteč průduchů nebude vycházet. Nebo nějaké jiné řešení, ale po poradě s odborníkem na místě!
Protože nezlobte se na mně, vložkovat dole 150 a nad střechu 200 je zhovadilost a první kominík kterej ten komín přijde kontrolovat ho nechá zbourat.. Pokud se chcete mocí mermo mordovat se zděním, tak třeba klinkery dělají i 10 cm široké cihly proti 14 cm běžného formátu a vůbec nemám problé s tím že jsou "duté". Každopádně šťastnou cestu ku problémům.

tak mě napadlo tohle udělat na tu ubouranou čast komínu pod střechou betonovej věnec rozšířit ho na 60x90 naněj pak skladat cihle tym padem mě vevitř vznikne prostor 30x60 a bude tam dost místa na dvě roury i izolaci
ale nevím estli to nenaruší třeba nějak stabilitu když bude nadstřešní čast 60x90 nějaky dva metry a pak dolu až do kotelny 53x75