Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce komínu nadstřešní časti

zdravím uboural jsem komín pod střechu pač byl prasklej,uboural jsem 2 metry, jedna se o cihloví dvoj komín 53x75 vyvloškovanej 150 od spodu až nahoru (nepoužívany) a pak 200 ta byla vyvoškovana jen nad střechou použivany na kotel, chtěl bych ho spatky postavit z lícovích dutych palenych cihel pry ty duty sou lepčí že tam sou tepelny mosty , šamotove vložky dam nove ale ještě nevím jestli mám davat na vložky nějakou izolaci kvuli tepelne ochraně a taky diletaci nebo nato stačí naplacat malta či beton ?

Vůbec nejlepší bude navštívit stavebniny a koupit systémovou komínovou hlavu. Nebo dvě vedle sebe když rozteč průduchů nebude vycházet. Nebo nějaké jiné řešení, ale po poradě s odborníkem na místě!
Protože nezlobte se na mně, vložkovat dole 150 a nad střechu 200 je zhovadilost a první kominík kterej ten komín přijde kontrolovat ho nechá zbourat.. Pokud se chcete mocí mermo mordovat se zděním, tak třeba klinkery dělají i 10 cm široké cihly proti 14 cm běžného formátu a vůbec nemám problé s tím že jsou "duté". Každopádně šťastnou cestu ku problémům.