Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o jednoduchý návod na vytvoření šambrán kolem oken

Dobrý den přeji,

letos natíráme fasádu na celém RD a chceme ji oživit jak barevně, tak i šambránami kolem oken.
Prosím o jednoduchý postup, jak udělat šambrány kolem oken. Tak, abych nic nezpackal, nikdy jsem to nedělal, ale jsem dostatečně zručný domácí kutil. Dům má klasickou omítku. Šířka šambrán bude cca 16 cm a tloušťka 7 cm.
- čím přilepit EPS a jestli stačí tvrdost EPS 70, tedy fasádní
- mohu EPS přilepit PU lepící pěnou ?
- musím EPS kotvit hmoždinkami?
- musím před lepením EPS omítku penetrovat, když to budu lepit PU lepidlem?
- jaká je správná skladba (postup) povrchové úpravy šambrány - chceme točenou omítku jako povrchovou úpravu.
- omítka je celkem soudržná, bez zjevných prasklin a nerovností

Děkuji vám velmi za odpovědi.
Richard

Dobrý den pane Richarde,
dovolím si Vám k tématu poradit a pomoci pokud budete chtít.
Určitě doporučuji lepit celoplošně flexibilním cementovým lepidlem, určeným pro systémové lepení EPS.
Vzhledem k šíři šambrány je její hloubka 7 cm i dost. Proporčně by se měla pohybovat okolo 3-5 cm.
Rozměry taky závisí na velikosti RD a jeho oken. Pokud plánujete i montáž parapetní římsy , asi by pak tento parapet byl hodně hluboký.
Další pomoc naleznete na w w w..odstraněno...cz, kde najdete i kontakt na obchodního zástupce, který Vám
ochotně poradí i na místě. Pokud už není pozdě:).
S pozdravem Jaroslav Hájíček

[mod]Vážený kolego, protože tento server žije z reklamy, dovolil jsem si smazat kontaktní link.

Pokud chcete na tomto serveru inzerovat, navštivte prosím příslušnou sekci. (sHpy00n)[/mod]