Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetlakový ventil pod bojlerem.

Je normální aby přetlakový ventil pod bojlerem za jeden den )spínaný jen na noční proud) vypustil 5 i více litrů vody. Dá se to nějak regulovat?
Doma mám na bojleru jiný typ ventilu a nikdy jsem z něj neviděl ani kapku vody.
U přítelkyně to propouští, tak jak popisuji na začátku.

Myslím, že odpouští jen když topí.
Pokud je to normální, tak nechápu proč mi to nekape doma na bojleru.
Nedovedu si představit mít bojler v bytě(koupelně) a neustále mít pod ním kýbl a hlavně nezapomenout ho každý druhý den vylít.
Ještě, že je to v kotelně v domku.

Když natápí tak je to normální. Pokud nekape při natápění a nikde po bytě nepropouští žádné kohoutky a máte pojišťák se zpětnou klapkou tak ta zpětná klapka tu trochu vody z bojleru propustí zpět do přívodního potrubí.
Taky hodně záleží jaký máte tlak vody v řádu, tyto pojišťáky jsou seřízeny na 6 bar.

voda při ohřátí o cca 55°C zvětší svůj objem o cca 1% a to se musí odvést tím přetlakovým ventilem do odpadu. Na velikosti bojleru tedy závisí i množství vody která odteče. Normálně se dává od přetlakového ventilu hadička do odpadu, aby tam nemusel být kbelík.