Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetlakový ventil pod bojlerem.

Je normální aby přetlakový ventil pod bojlerem za jeden den )spínaný jen na noční proud) vypustil 5 i více litrů vody. Dá se to nějak regulovat?
Doma mám na bojleru jiný typ ventilu a nikdy jsem z něj neviděl ani kapku vody.
U přítelkyně to propouští, tak jak popisuji na začátku.

voda při ohřátí o cca 55°C zvětší svůj objem o cca 1% a to se musí odvést tím přetlakovým ventilem do odpadu. Na velikosti bojleru tedy závisí i množství vody která odteče. Normálně se dává od přetlakového ventilu hadička do odpadu, aby tam nemusel být kbelík.