Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žena v nouzi - Jaký zvolit postup při budování nové podlahy z důvodu nákazy dřevomorkou

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu, jaký zvolit postup při budování nové podlahy v plechovém zahradním domku. Původní podlaha byla dřevěna a museli jsme jí zlikvodovat, protože byla napadená dřevomorkou.

Dřevěná podlaha byla položená na 3 trámech, které byly zasazené do písku. Část písku, který byl v blízkosti napadených trámů jsme zlikvidovali. V písku jsou též kořeny přesličky, které se stále nemůžeme zbavit - kořeny jsou v zemi v blízkosti zahradního domku.

Mám následující plán:

Písek postříkat (polít) přípravkem na hubení dřevokazných hub (aby dřevomorka v písku nepřežívala a případně se nerozšířila někam jinam - cca 3 m od domku se nachází altán) a nechat vyschnout. Na písek položit černou folii, aby neprorůstala přeslička. Na folii nasypat vrstvu kamínků (bude stačit do výšky 5 cm?) a na kamínky položit velkoplošné venkovní dlaždice.

Napište mi, prosím, pokud se Vám na tomto něco nepozdává a případně poraďte jiný postup.

Betonovou podlahu nevolím, abych jí v případě stěhování domku na jiné místo nemusila bourat.

Děkuji předem za rady, postřehy. Monika

aniž bych chtěl s redsnakem polemizovat, tak na "plecháč" myslím bohatě postačí ona folie (ani ta nemusí být, není-li v okolí nadměrné vlhko) a písek. Dřevomorku klidně zlikvidovat a zadláždit do písku.

V domku bude tma a celkem sucho, takže nehrozí, že by tam (uvnitř) něco rostlo. Jiná věc je okolí domku, to bych ale řešil přesahem dlaždic a případným ilegalitem v zemi (případně travní ohrádkou).

V domku bude tma a celkem sucho, takže nehrozí, že by tam (uvnitř) něco rostlo.

Pozor! Houby (a dřevomorka obzvlášť) nepotřebují k růstu světlo! Ta kur*a dokonce roste i když jí necháš vyschnout, dovede si vodu syntetizovat chemicky. Jinak plodnice dřevomorky jsou jedlé avšak jako všechny dřevokazné houby, nic moc na chuť.