Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se ta TV nějak opravit?

Zdravím všechny, prosím o radu, jestli má někdo zkušenost s následujícím problémem. Asi 5minut po zapnutí se mi automaticky vypne TV zn.MASCOM cca 8let stará. Ví někdo v čem je problém popř. jak to opravit? Díky za radu.

Tak opravit to půjde určitě. Otázkou je, jestli se to vyplatí. Jak kolega nademnou naznačil, opravuje se taková závada velice blbě. Buď bude závadu hledat dlouho nějaký elektro nadšenec, vymění kondenzátor za pětku a naúčtuje si hromadu hodin práce, nebo se zkus zeptat co by to stálo nějakém servisu MSCOM, tam vymění celý modul a závadu neřeší.

Ono jde o to, že nikdo neví čeho jsi schopen.
Čistil jsi někdy televizi stlačeným vzducem? Osm let je docela dost.
Součástky změnou teploty mění své vlastnosti a je možné, že už jen vyčištění pomůže.
A nebo je tam z tohoto důvodu tepelná pojistka.

Asi 5minut po zapnutí se mi automaticky vypne TV

Je při dalším zapnutí doba do vypnutí kratší?
Toto umí dělat i studený spoj - studené součástky se ohřejí a někde se jeden malý, titěrný, mrcha spoj přeruší.

Zkuste odpojit televizi od sítě a rozdělat ji. Vemte vysavač a vysajte ji pořádně pouze prach ne součástky. Pak si vemte lupu, pořádné světlo a projděte všechny pájené spoje včetně drátů (myslím konektory). Můžete některými součástkami i malinko zahýbat elektr. kondenzátory i většími odpory apod. Pokud se vám nějaký spoj nezdá, zapájejte ho znovu. Pokud nic nenajdete respektive to nepomůže, tak další cesta je už složitější...schéma zapojení TV, znalosti a zkušenosti.

Tohle je dobrý rada, jak TV doodělat :-), elektronika se zásadně nevysává, ale ofukuje. Pájet bez znalostí v TV je taky dobrá rada, jak něco oddělat, především CMOS obvody, hlavně třeba při použití trafopájky, ale přehřát může i odporovkou jakejkoliv tranzistor či IO. Navíc hrabat se v TV bez znalostí jejích obvodů je i ve vypnuté o hubu, kondíky jsou nabité i dlouho po vypnutí.
TV jsem se naopravoval dost a můžu říct, že nadálku to fakt nepůjde, diagnostikovat chybu občas trvá hodiny, ikdyž přesně víš co děláš a máš na to měřáky.

TV se po těch 5min vypne jako že vypne, nebo přepne do Standby režimu?

Je to debata o ničoho.Taký kto sa nevyzná v elektronike na čo chce matať v televízore.Druhý vec, 8ročný tv dať opravyť je zbitočné výdatky - podľa môjho názoru - keď možeš kúpiť nový už aj na splátky, ja by som radšej dal na to peniaze, ako opravárovy.

Vybodni se na to. Dnes se domáci spotrební elektronika neopravuje.

Aspoň ne bežná, a vúbec ne jak placená služba. Ak to dokážeš opravit sám, máš znalosti, tak ano, oprav si to, ako program na upršané popoludnie. Ale jinak ne.

Nerentabilné. Zahodit a nový kus.

Dobrý den, neočekávám, že Vám moje rada pomůže, ale kdyby náhodou - babička jednou řešila podobný problém a já ho vyřešila obrácením zásuvky (jakože vytáhnout a zastrčit obráceně, neumím vysvětlit odborně :D ), televize se pak přestala vypínat, proč tomu tak bylo nechám odborníkům, možná to měla jen špatně zatrčené, nevím, vyzkoušejte. Jinak musím souhlasit, že v dnešní době se nevyplatí elektroniku opravovat ale radši koupit novou.

No tak Mascom není žádný zázrak, ale uměli i funkčně nabušené modely - pokud je to tento případ, pak nesdílím názor ostatních, že se to nevyplatí opravovat. Umí-li to 100Hz, PIP atp... proč ne.
Moje osobní zkušenost je nicméně taková, že ani servisům se do oprav těchto přístrojů moc nechce a raději budou tvrdit, že už se to nevyplatí a že musí vyměnit celou základní desku a kdesi cosi. Televizor rodičů vykazoval náhodné chyby v obraze - autorizovaný (!) servis nedokázal najít příčinu (ovšem nabídnout hrst alternativních nových televizorů dokázali), snaživý garážník taky ne... až jsem si na to našel čas sám a za cca 10 hodin hledání našel vadný kondenzátor tam, kde bych to vůbec nečekal.