Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlahy v podkroví

Zdravím, potřebuji poradit se skladbou podlahy v podkroví. V současnosti je podlaha v původním stavu asi z roku 1910. Spodní prkna, která tvoří strop, pak asi záklop z neurčitého materiálu, prkna a nepálené dlaždice. Chtěl bych to vše odstranit, ponechat jen nosné trámy a spodní strop. Nad stávající tramy vybudovat nový rošt, mirelon, OSB desky, polystyren, podlahové topení, zalít betonem a plovoucí podlahu. Taková je moje představa, ale nemám s tím žádnou zkušenost. Potřeboval bych poradit jaké trámy požít, jaké OSB desky, jak silný polystyren, jakou vrstvou betonu to zalít……Nerad bych, aby se podlahy houpaly, vrzaly, nebo aby popraskal beton… Maximální délka trámů by neměla přesáhnout 5 metrů. Děkuji Mr:JD

Viděl bych to na trochu komplikovanější řešení. Vedle dřevěných trámů osadit ocelové I nosníky jejichž horní líc bude o 2 cm výš než horní líc dřevěných trámů. Na ně trapézové plechy jako ztracené bednění, trubky topení a beton s rozptýlenou výztuží. Klidně stačí 60 mm. Tepelnou izolaci sypanou v meziprostoru.