Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo uzavřít veřejný prostor

Dobrý den, měla bych takový dotaz. Kamarád dělá starostu v jedné obci (20 tis obyvatel) a pořádají pouťové oslavy. Program dělají na náměstí, kde budou vybírat vstupné, jelikož program stojí statisíce. Jeden občan ho chce žalovat, že mu omezí vstup na veřejné prostranství. Na čí straně je pravda? Má starosta právo uzavřít vřejné prostranství za účelem vybírání na kulturní akci nebo porušuje zákon? Ještě doplním, že ten občan - žalovatel nemá v uzavřeném prostoru ani trvalé ani přechodné bydliště. Díky

Vše řeší zákon o obcích. Bylo by třeba probrat fakta s právníkem. Pokud bylo vše dopředu oznámeno přes vyhlášku, obec udělala všechno pro to co ji zákon ukládá, tak je obec z obliga a pán se může klouzat. Docela se divím, že se našel jen jeden stěžovatel (pokud to byl zábor nějaké "významné" oblasti).