Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkraceni sirky drevene postele ze 140 na 120 cm

Zvazuju koupi drevene postele do mensiho pokoje v panel bytu. Bohuzel se ta postel vyrabi pouze v rozmeru 140x200:
http://www.sconto.cz/cz/produkty/postele/interio-4 129440-xx

Rad bych vedel, jestli je mozne tu postel zuzit na sirku 120cm. Predni celo postele by melo
jit zkratit o 20cm; predpokladam, ze po orezani desky bude treba vyvrtat nove diry
pro cepy. Ale nevim, jestli pujde rozebrat a zkratit zadni celo, ktere je slozene
ze ctyr lati.

Veskere rady jsou vitany. Pripadne muzete poslat kontakt na sikovneho truhlare.

Dekuji.

Všechno jde . Záleží z čeho to je. Masiv nebo lamino? Pokud lamino, tak bych to nedělal. To bych si to radši nechal udělat na míru. Při rozebírání se něco s největší pravděpodobností poničí, že bude potřeba některé díly udělat znovu a tím se to prodraží. Další problém matrace... molitan, pěna ,pružina? Jak tu by jsi chtěl zúžit.Pokud si to necháš udělat, zas peníze navíc. Radši bych hledal dál... zadej si do Googlu - postel široká 120cm najde ti toho dost. Nebo bych uspořádání nábytku vymyslel jinak, aby se to tam vešlo.

V tom pokoji bojuju o kazdy cm a postel 140ka je pro jednoho zbytecne velka a (90ka zase mala). Co se tyka matrace a rostu,
tak pocitam, ze bych musel koupit nove na sirku 120 cm.

Je pravda, ze posteli ve 120 cm je spousta. Navic obchody s nabytkem nabizeji sestavy posteli s ruznou velikosti
vcetne 120cm. Ale nikde jsem nevidel postel 120ku ve teto barve; ve stejnem odstinu mam nabytek.

Volal jsem do toho obchodu a ta postel je z lamina. V cem je problem? Protoze by to neslo rozebrat bez poskozeni, nebo
protoze by se to stipalo pri rezani?

Upravit jde vše, tato postel se však dodává s roštem a matracemi. Budou potřeba úžit nebo koupit nové matrace, zúžit rošt, dle požadavků zúžit čela. Fakt se to vyplatí???
To se víc bude jednat o destrukci než o úpravu.

pavel

Řešit masiv a lamino je blbost. Stejně na masiv se používá borovice a ne ušlechtilá dřeva. Truhlář to musí zvládnout, ale cena????
Já bych koupil postel čalouněnou a nemusím řešit dřevinu. Navíc získám úložný prostor .
Radit jak amatérsky rozebrat a zkrátit nelze. Nejde poznat zda se jedná o rozebiratelné, nebo nerozebiratelné spoje, možnosti čepování atd.

Problém je v obojím. Lamino, pokud je slepené pořádně ...i když o tom si silně pochybuju, prostě při rozdělávání lepeného spoje zničíš.A na pořádný a kvalitní řez potřebuješ formátovku z předřezem, nebo aspoň kotouč s trapézovým zubem. Zajdi si někam , kde dělají nábytek na zakázku a ať ti udělají nabídku, za kolik by takovou postel udělali. Pokud by ta cena byla o hodně vyšší než ta za hotovou postel + všechny úpravy + nová matrace, tak teprve přemýšlej o nějakých úpravách.

Vzhledem k tomu, že je to ze Sconta, tak to bude skládačka, takže by neměl být problém čela a rošt zúžit. Když to budeš řezat ruční pilkou s jemným zubem, tak se nemusíš bát ani poškození lamina. Problém bude spíš ta matrace. V ceně dostaneš tuhle velkou, kterou nevyužiješ. Za menší jí těžko někde vyměníš, takže budeš muset koupit jinou. Já bych se na to vykašlal...