Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím natřít starý rám kola?

Ahoj, mám po dědovi překopanou favoritku starou zhruba 50 let. Je to bezvadný kolo, lehoučký... Před 6 lety jsem favoritku začal předělávat(zůstal původní jen rám). Rám byl na béžovo a už nestál za nic, takže jsem brousil a brousil dokud nebyl jen kov. Rám byl už taky víckrát natírán a tak jsem musel brousit pilně. Nakonec jsem rám odmastil a vzal šedostříbrný sprej a nasprejoval. Vše bylo v pohodě. Ale teď už je nástřik extrémně citlivý na poškození a loupe se. Místo, na kterém se odloupne barva začne okamžitě rezavět. Tak bych potřeboval vedět, co byste mi doporučili? Chtěl bych ten rám na bílo. Radši bych asi preferoval štětec než sprej, aby to byla silnější vrstva. Dalo by se tím štetcem a barvou "dosáhnout" kvality laku z kol v obchodech?

Shrnutí: Jakou barvu, zhruba cenu(menší je přijatelnější), jak to bude kvalitní a zhruba jak dlouho bude držet než odpadne

Moc děkuji za vaše odpovědi, já se v barvách vůbec neorientuju

Jakého funkčního kola? Však psal, že mu z něj zůstal jen rám a jestli starý rám osadil novými komponenty, tak udělal blbost, protože pro jízdu je právě ten rám nejdůležitější a dnes už je prostě vývoj jinde. Já jsem přesedl ze starého silničního favoritu na novou silničku s carbonovou vidlicí vepředu a vzadu a je to prostě rozdíl nebe a dudy. Příště už koupím celokarbon.

No jestli to chce jen zrenovovat a dát do muzea, tak jo, ale to by tam nedával jiné komponenty a zrenovoval by ty původní. Na kvalitní ježdění to už není, leda tak jet s tím 100 metrů do hospody a pak se aspoň nebát, že to někdo ukradne.

Zažil, horský cekokarbon, kapalinové kotoučovky, máme ho v garáži a jezdí na tom táta. Já jezdím naprosto s klidem na duralovém rámu (ještě bys nemusel rozdýchat, že je to model 2005 a má lankové kotouče). Nejsem závodník, když už se jedu projet, tak se projedu a nepotřebuju k tomu nějaký zázrak.

mamoskar: Stříknutí vypalovacím Komaxitem ti zajistí skoro každá opravna kol (aspoň mě to cca před 18 lety udělali) a pokud vím, cenově to vyjde nastejno. Jen si nejsem jist, jestli to nebudou chtít dodat otryskané, ale to se musíš domluvit přímo v opravně.

U nás jezdí na takovém starém kole jeden takovej starší obyvatel bůhvíčeho a vyhrabává z popelnic a kontejnerů bůhvíco. Nechává za sebou docela slušnej bordel a tak mě napadlo, že by si taky zasloužil to staré oprýskané kolo něčím natřít. Ať jsem myslel sebevíc, napadlo mě, jako základní nátěr, vždycky jenom hovno. Je to ekologický, logický a levný.
Myslím ale, že pro tebe bude vhodnější jiný nátěr, viz výše uvedené příspěvky.
PS. Pokud se tedy neorientuješ v barvách a měl bys přeci jen zájem, tak by to kolo bylo pak dohněda. :puff:

To lesov
Zkus to po sobě přečíst. Jediná omluva by byla, kdyby tvoje maminka měla málo mléka a kojila tě kravským. Jinak si nedovedu představit, že může být z někoho takový vůl.
Když někdo zaparkuje 50 let starou Favoritku dobře zrenovovanou, vedle novinky z uhlíkových vláken, tak ten frajer je staré kolo.