Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou starou motorku?

Čus. Hledám nějákou veterán motorku, jenže nevím jak hledat. Laurin a klement mi přijde až moc stary, a Jawa manet už moc novy. Chtěl bych něco tak mezi - asi nějáky 30. leta. Takovy ty protáhly mašiny, ještě víc jak právě manet.
Co by jste mi poradili? Jak mám hledat? Dík :)
Změna kategorie, původně: Auto-moto (Kurt)

No, v historických vozítkách se vrtám už nějakou dobu a hodně záleží na tom, PROČ chceš nějaký starý krám do baráku. Některé věci ke mně "doputovaly v čase" a cítil jsem jakousi morální povinnost, zachránit je. Ať už tím, že jim poskytnu útočiště na dobu, než znovu nastane jejich čas, nebo že jsem k tomu kusu železa, ze kterého, když se správně složí, stane se "obživlý organismus", měl nějaký citový vztah. Nejpodstatnější ale vždycky byla historie takového přístroje. Přečti si pár knížek, prohlédni staré fotky a pokud tě to začne zajímat, přijdeš sám na to, co chceš.
Pokud se řadíš k lidem, kteří si tímhle způsobem uschovávají peníze na horší časy, nebo tak chtějí spekulovat, jako na burze, tak v tom Ti neporadím, to opravdu neumím. Přesto ale takovými lidmi nepohrdám a nemám jim jejich činnost za zlé. Je to jejich volba a přes to, že jejich primárním zájmem je na rozdíl ode mne majetkový prospěch, pomáhají svým způsobem k zachování historie, jako národního, nebo lidského dědictví /před tím, aby naši historii přetavili v čínských vysokých pecích na předměty převážně jednorázového upotřebení/.
Pokud tedy chceš poradit, rozepiš se trochu. Mimochodem, nebyl náhodou MANET výrobkem Povážských strojíren a s firmou páně Janečka, tím méně Wanderer, tedy neměl pranic společného?;-)

Však taky, kdo ji vlastní tak ji neprodá. Jinak cenově by byla jen pro někoho hóóódně movitého. Manet byl skutečně z Povážské Bystrice a línej, drncalo to na něm a tenkrát vynález dvoupístu za sebou ve válci to byl pocuc. S pařezem jsem mu odjížděl všude. Pokud se nesežene předválečný veterán někde ze stodoly tak stejně je to drahý špás. Občas se něco nabízí na internetu po renovacích.