Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tloustka polystyrenu Perimetr.

Zdravim.Uz jsem tu resil neco podobneho ale nebylo me zcela odpovezeno. Chystam se zateplit sokl polystyrenem Perimetr. Mam zhruba 45 cm silnou obvodovou stenu,misty mozna 48cm. Stavba je jen castecne odvodnena(nopova),respektive nema vodorovnou izolaci ale letos se chystam na jednodussi reseni dum odkopat a nasadit nopovou folii. Co mam zvolit za tl.polystyrenu 8cm nebo staci 6 cm? Nechci dum udusit ci nasledne nechci aby prmrzal. Sokl mel puvodne obal z 3 cm betonu a ten mu nesvedcil. Ma nekdo zkusenost? Prosim o radu konkretni tloustky perimetru.................jeste to tu malinko dopisuji protoze nevim jestli pouzit perimetr s drenazni mrizkou ci bez ni. Z vnitrni strany je profilovana mrizka hloubky 5 a sirky 5 mm ale mam obavy aby me voda nestekala pod nopovou folii smerem ke zdi kterou budu pod soklovou izolaci davat.

Dobry den sHpyOOne. Ridil jsem se porekadlem vic hlav vic vi.-). Mel jsem tu na poradenstvi mistra zednickeho a ten take doporucuje 8 cm polystyren. Ale mel malinko obavy abych zdivo neudusil a zed ze vnitr nezacala flekatet a plesnivet. Nejhorsi je na tom to ze prvne musim udelat sokkl a 2 mesice zhruba po nem teprve okopy s nopovou(duvody financni),tak doufam ze to 2 mesice vydrzi neplesnivet ci nedychat. Kdyz tam byl 3 cm beton na soklu tak v zime misty zdivo vlhlo nebo se delali vlhkostni mapy a to z toho duvodu ze se voda ze soklu nemela kam vyparit. Budu doufat ze 8 cm Perimetru ze spodnim odizolovanim bude lepsi jak 3 cm betonu. Jeste na zaver da se nejak vypocitat tloustka zdiva soklu na kterou padne idealni tloustka polystyrenu? Ono uz 6 cm Perimetru misto 8 cm dela na penezich hodne a hlavne nechci dum udusit!

ze zdi se odparuje vlhkost, z jedne strany do mistnosi, z druhe strany do okoli, pokud z jedne strany zabranim odparovani, zakonite se to mnozstvi musi odparit na stranu druhou, mistnost vetrame proto, aby vlhkost z mistnosti mohla ven, IMHO u 45 cihlove zdi, bych izolaci neresil, ver ze vetsi unik tepla mas pres stropy