Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace základove desky

Prosim vas mohl by mi nekdo poradit nebo jestli ma z vas nekdo vlastni zkusenosti jakou hydroizolaci bych mela pouzit na zakladovou desku.Jestli bych mela pouzit asfaltovou folii nebo sterkovou hmotu nebo radeji mekceny pvc.Chtela bych izolaci ktera neni tak slozita na pokladani.Zakladova deska je 110m2 velka, bude to dum nepodsklepeny.Urcite potrebuji hydroizolaci proti vlhkosti a proti radonu(stredni index).Predem vam dekuji za odpoved a vasi radu.:-D:-)))

,
Změna předmětu, původně: Izolace zak.adove desky (sHpy00n)

Pokud jde hlavně o složitost pokládky, volil bych dvouvrstvou skladbu asfaltových pásů. Jako spodní vrstvu pásy V 60 S 35 a vrchní protiradonovou uzávěru AL S 40. Tohle vám svaří kdejaký izolatér vlastnící plynový hořák. Druhá možnost je LDPE fólie, ale na tu potřebujete horkovzdušnou svářečku a tu úplně každý nemá a samotná fólie vyžaduje daleko větší pečlivost při svařování.

andrišku, kdyz položíte pásy lepenky, na ně pak stavíte zeď. Následně pak napojujete lepenku pod zdí s ostatní lepenkou na podlaze. Bohužel často dochází k poškození lepenky, ani to nemusíte jistit, páč zedníci se nepřiznají. Dále je často lepenka tak znečištěna, že je těžko navařit kvalitně další pásy. Proto se používají různé metody dle druhu stavby...
Jedna z nich je papírová (pískovaná) lepenka od 5 Kč za metr...
Jinak souhlasím s kolegou "sHpy00n," a jen doplním, na ten beton krásně rovnáte podlahovu tepelnou izolaci, nehoupe se, krásně se rovná...

je to jen o moderní práci a znalostech...

Moc vàm dekuji za vas prispevek a radu.Jenom by me jeste zajimalo jestli je treba jeste dàt uplne nakonec geotextilii na tu poklàdku tech asf.pàsu.Protoze jsem hodne slysela ze kdyz se pak stavi z cihel tak se pry casto ty asf,pàsy poskodi.A taky nez budueme ty asf.pésy poklàdat tak tu zàkladovou desku musim natrit penetraci je to tak? Taky jsem se vàs chtela zeptat jestli staci nechàvat presach tich asf.pàsu 30 cm pres okraje zàkl.desky.Predem moc dekuji za vasi odpoved

Pásy AL S 40 jsou také asfaltové, ale místo skelné vložky v sobě mají hliníkovou folii. Penetrace.. Penetrace se používá pro zalepení zbytků prachových částic v ploše a hlavně jako adhezní můstek pro zvýšení přilnavosti na plochách exponovaných vztlakovými silami, na střechách, nebo na svislých stěnách a pod. To se nás netýká. Izolace bude zatížená stavbou a jistě nikam neuletí. Užívání penetrace pod stavbu je hluboce zakořeněný mýtus a pochybuji že se dožiji doby kdy se toto změní. Teď ochrana izolace. Protože potřebujete izolaci proti radonu, doporučuji provést souvislou izolaci celé desky najednou a ochránit jí 30mm silnou krustou betonového potěru na které následně můžete manipulovat cihlami dle libosti. Ostatně toto řešení preferuji vždy a všude. Je to podstatně méně pracné a ve finále i lacinější, než provádět proužky pod obvodové zdivo, pak pod příčky a nakonec izolovat jednotlivé místnůstky každou zvlášť. Izolatér rozhodně ocení když bude vařit velkou plochu než aby se motal v malých komůrkách. Nemluvě o minimu spojů a čím méně spojů, tím méně kritických míst kde se může projevit porucha. Přesahy se dělají 10cm.

EDIT: Aha. Ještě jednou jsem si pořádně přečetl otázku. Přesahy přes desku z jakého důvodu?