Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na křižovatce

Jak byste postupovali na křižovatce bez dopravních značek s předností zprava, viz obrázek.
Už jsem viděl několik možností v testech i s animací, v praxi těžko proveditelných (kvůli nedostatku místa).

Druhý dotaz.
Platí ustanovení o přednosti zprava i při vyjíždění z parkoviště a čerpací stanice, když je před celým areálem umístěna podobná značka jako na obrázku? Asi jo, ale...mám tedy dávat i přednost vozidlům, která opouští parkovací místo po mé pravé straně, když já vjíždím na parkoviště?!
Jde o život! :puff:

Pořadí aut je
1)Zelený
2)Žlutý
3)Modrý
Protože pouze zelený má po pravé ruce volno. I když je tu háček, že při odbočení vlevo musíš dát přednost protijedoucím vozidlům, takže se vkrádá stín pochybnosti. Jenže modrý musí dát přednost žlutýmu a to zase zelenýmu.

mám tedy dávat i přednost vozidlům, která opouští parkovací místo po mé pravé straně, když já vjíždím na parkoviště?!

To ne, parkovací místo není komunikace. To on vjíždí na cestu a musí tě nechat projet.

Prasáku, tak jak jsi popsal křižovatku tak bys neprošel. Správně jsi řekl, že zelený jede jako první, ovšem musí dát přednost protijedoucímu t.j. modrý, což znamená, že zůstane stát na levé straně pravé poloviny vozovky, tak, aby modrý mohl bez omezení projet, po odjetí modrého dokončí opuštění křižovatky a poslední odjede žlutý.
Pokud je umístěna informační dodatková cedule s oznámením o přednosti vyjíždějících vozidel z parkoviště, tak to musíš plně respektovat. Ta značka tam nebyla umístěna pro něčí ego, ale aby nedocházelo k úrazu!

Jistě, zelený to napere do modrýho, protože zprava má kulový a ne volno, tam totiž není cesta a modrý by měl mít předost, pak vylezou z těch pixel, začnou na sebe řvát a pak mobilovat na všechny světový strany a žlutý na to bude čumět, protože se nikam nedostane. Popřípadě to do něj navalej taky. Běžný výjev na našich silnicích.

První projede modrej, protože nekřižuje cestu, přednost zprava platí při odbočování nebo na vedlejší komunikaci. Následně jede zelenej a pak žlutej. Faktem je, že zelenej by měl být najetej v křižovatce, ale když na to není prostor, tak stojí, tam kde stojí. Při řešení, budu dávat vždy přednost z prava, by leckterá křižovatka zatuhla, když by byla auta ze všech směrů :-)

Z pohladu vyhlášky a (málo miesta) je križovatka nepriechodná.
Z pohladu logiky - zelený doprostred križovatky,potom modrý(žltý by mal logicky počkať pretože nemá kadial prejsť, no a nakoniec žltý.
"uroboroš"- prednosť z prava platí aj na križovatkách kde nieje určená prednosť v jazde,takže nerozumiem tvojej prvej vete.

K prvnímu dotazu a co jsem viděl v testech.
Křižovatku projede vždycky první žluté, pak modré a nakonec zelené asi proto, že mu zprava nic nejede a nemusí tolik myslet. :-D
A teď varianty:
1. Jako první vjede do křižovatky zelené (ale kam se vrtne, že?!), zastaví a pustí to žluté a modré. Křižovatku opouští jako poslední.

2. Jako první vjede do křižovatky zelené, žluté ho objede zezadu, pak jede modré a nakonec ten chudák, co mu zprava nic nejede. :-D

A kdybyste četli ty otázky v testech a viděli na vlastní bulvy ty nuance jako: kdo vjede, pojede, projede, odjede, má přednost... Zelené má sice přednost ale jede jako poslední.

Kuriozita je, že mě tam při odbočování vlevo (jako žlutému) nikdy, nikdo přednost nedal, takže to mám takhle (asi špatně) zažité. Až dnes, jsem to tam fouknul (jako zelený), mezi ně, páč se nikdo nechtěl hnout a "modrej" na mě zatroubil. A protože hlava a zadek jsou spojené nádoby a dokud člověk nedostane kopanec, nezačne myslet, začal jsem doma u internetu a s učebnicí autoškoly (03.2012), pátrat, co je špatně. A špatně je skoro všechno, zejména to, že málokdo ví...

No a k tomu vyjíždění z míst mimo komunikaci.
Taky průser, páč ta dopravní značka, která upravuje přednost v jízdě, je tam právě kvůli tomu celému, nepřehlednému parkovišti, jehož součástí je i čerpací stanice.
Takže to platí všude nebo jenom někde a jak se pozná kde? €:-/

Mně obrázek tak jak je namalovaný poskytuje málo informací. Co je normální komunikace a co je parkoviště či vjezd/výjezd do/od benziny? Můžu se jen domnívat, že červenobílý symbol označuje vjezd na parking a benzinu. Zleva, zprava a zdola vyhodnocuju jako regulerní silnici. Proč je upozorňující cedule jen dole je z tohoto pohledu matoucí. Každopádně to pro mně znamená běžnou křižovatku tvaru T s napojením místa ležícího mimo komunikaci.

Běžná křižovatka tvaru "T" to opravdu je ale místo mimo komunikaci, to rozhodně není. A i kdyby to bylo místo ležící mimo komunikaci, předmětná dopravní značka jasně říká, že zde platí přednost zprava. (Pro místa mimo komunikaci přednost zprava právě neplatí).

Značka je přímo na (prakticky jediném) vjezdu do areálu obchodního centra a za žlutým autíčkem je kruhový objezd.
Tam dál vpředu, vlevo a vpravo před žlutým autem je parkoviště a čerpací stanice.
Naproti žlutému je betonový zátaras s pruhy a je tak znemožněno zejména vyjíždění aut z parkoviště, neb tam bylo asi tak 60 nehod za hodinu. Teď je to o čtvrtinu bezpečnější, tak je jich tam už jenom 45/h. :-D

lesov, podle obrázku popsal správně prasak situaci. Ale toto je jen teorie, praxe ,jak uvedl jiný je úplně jiná.
při vyjíždění z paroviště atd... vyjíždíte z místa ležícího mimo vozovku, tudíž musíte dávat přednost.

Dejte přesné gps a pak lze relevantně soudit...

to je klídek, určitě se řidiči domluví. Když tam budou jen ty auta na modelu, tak je to jak popsal Prasak.
Pokud jich tam bude více, třeba kolona, tak se přeci jako slušní řidiči budeme střídat, jeden zprava, druhý zleva...když nebude moci ani jeden, tak pojede ten co chce vjet z kruháku na parkink...
nevidím problém.

globus v chomutově to je neštěstí, taky skvělý vyjíždět třeba i od benzínky, je tam snad jediná další značka (mimo přednosti zprava co platí v areálu) dej přednost v jízdě, když je auto naproti mě a chce odbočit doleva a já doprava, čeká na mě a klepe si na čelo, jaký jsem idiot, že nejedu, ale já respektuju značku :D, on žádnou na své straně nemá.

Mám pocit, že největší problém tohoto konkrétního nákupního střediska je, že většina lidí, co sem přijede, bere tu hlavní komunikaci (tlustou), jako Hlavní a nějaká přednost zprava jim nic neříká.

Vidím to stejně. Podle mě by na všech křižovatkách, kde může nastat tato kolizní situace, měly být umístěny značky identifikující hlavní a vedlejší silnici. Dokážu si představit, že i na občanský popud by to radnice příslušné obce řešila, ale dokud se nikdo neozve, tak to neřeší, protože o tom možná ani neví.

Tak nějak, až na to, že po akci "Zelené najede do křižovatky", se celý prostor zablokuje a nikdo, nikam nejede. A to uvažujeme jen o třech autech. Pokud za zeleným stojí další aůta, najíždí do křižovatky směle těsně za zeleným neb zprava nikoho nemají a tudíž mají přece přednost! Žlutý nemá kudy objet, modrý dává přednost žlutému a zelený nemůže odbočit, dokud nevypadne modrý. :-)

První zelený najede do křižovatky a dává přednost protijedoucímu modrému,pak projede žlutý,pak modrý a nakonec dokončí odbočení zelený.
K těm přednostem zprava....Přednost zprava platí vždy a to i na parkovištích před třeba Globusem,Tescem atd.To znamená, že v každé uličce je přednost zprava a ne, že je to hlavní promenáda i když to tak vypadá. Menší ulička s větší je klasická křižovatka a není to výjezd z parkoviště(to si nepleťte)V případě, že by na začátku té uličky byla dopravní značka vjezd do parkoviště,pak by to byla jiná a řidič,který vyjíždí musí dát přednost.Vyjíždění z parkovacího stání totéž= přednost.Pokud je značka někde kdesi dávno před a všichni se na danném parkovišti pohybují, platí též přednost zprava na parkovišti,které může mít rozlohu třeba km/2.U některých supermarketů je značka zóna s předností zprava, protože se to kvůli přestupkům pouze řidičům připomíná, ale i kdyby tam nebyla, platí to samé...Taže udělat si z centrální uličky ulici hlavní může jen ten, kdo by měl rychle odevzdat řidičský průkaz.Pokud by se to někomu stalo a ten člověk by Vám tvrdil, že jste vyjížděli z parkoviště a žádné označení u této uličky nebude,neváhejte zavolat policii a v klidu to pánovi vysvětlí.

Zelená - žlutá - modrá

Vozidlům vyjíždějícím z parkovacích mít a z vedlejších polních cest nedáváme přednost. Značka přednost zprava příkladem Praha - Zličín - Metropole je dána za účelem důrazu přednosti mezi xy křižovatkami na parkovišti nikoliv parkovacími místy. Je třeba mít napaměti že vozidlům s majky a tak je třeba přednost dát :)

Jak byste postupovali na křižovatce bez dopravních značek s předností zprava

Pomaly sa blizit a kukat kto to zrovna chce do mna napalit.
Nasledne ist demonstrovat ze krizovatky s prednostou zprava by mali uplne zrusit, ptz to je dementnost ze az dverami trieska. V mnichove idem k bytu cesta na sidlisku 3x T-cko krizovatka, samozrejme ja som na tej rovnej a musim 3x zastat na 30metroch lebo do tej bocnej HOVNO vidno ptz tam stoja auta na krajnici, ono vpodstate nevidno ani tu krizovatku :-D (clovek ked tam ide prvykrat tak prejde rovno nabeton bez davania prednosti az kym na neho niekto nebude trubit a potom si vsimne ze kua tam bola cesta). Na znacke daj prednost sa usetrilo. Hlavna vec ze na tej ceste je 10 inych znaciek uplne zbytocnych (nejake parkovanie a ine blbosti), a nedaleko zbytocne semafory na tlacitka pre chodcov, a inych p*ovin, ale na jednu posratu znacku daj prednost v jazde uz im nevyslo. Aby clovek kazdych 10metrov zastavoval a kukal ci nahodou si to z bocnej cesty niekto nenapali do neho. Ze by ich porazilo tych co krizovatku bez hlavnej cesty vymysleli.

K druhej. Ak myslis parkovacie miesto ako fakt to miesto kde to auto stoji ked nakupujes, tak myslim ze on ak odparkovava tak musi dat prednost kazdemu (ak to neni nejaky nadrbany majster sveta ten ti prednost neda ani nahodou). Mam pocit ze na to je extra paragraf ale nie som si isty skusky som robil pred 20rokmi a tie pravidla stejne nikto nedodrziava :D Jedine co som si zapamatal je ze ked sa na krizovatke s prednostou sprava stretnu 4 auta a kazdy chce ist rovno, tak SA MAJU DOHODNUT :-D No proste skvele pravidlo :D