Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Narazana studna

Nazdar. Da sa zhotovit narazana studna aj rucne ? Bez narazacieho zariadenia ? Predstavoval by som si to nejak tak, ze by som zhotovil z ocelovej trubky vecsej ako je narazana trubka nejake "baranidlo" a dvaja ludia by to zatlkali. Co si o tom myslite ? Robi sa to aj takto ? Aj tak narazana studna nebude viac ako 6-8 metrov hlboka

No tak dneska som mal na zahrade prutikara, ten urcil jednu zilu, ktora mi tecie cez pozemok zhruba v hlbke 4m (plus minus). Zevraj nie je velmi vydatna, takze mi odporucal kopanu studnnu nez vrtanu. Podlozie je pravdepodobne ilovite. Tak neviem teraz, na kopanu peniaze nemam, kedze to nemam cim vystuzit (skruze su drahe), narazana zrejme bude na prd v ile a ostava vrtana, na ktoru zas nemam vrtnu supravu. Tu by som ale vedel vyrobit s troskou stastia.