Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení matky

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně povolení pár matek..
-jsou celkem malý, nepřístupný a nesedí mi na ně ani jeden klíč.. 2 se mi podařilo povolit sikovkama, další 2 jsou poměrně víc dorvané a nehnu s nima. Zkoušel jsem různý spreje, klepat kladivem přes jiný železo, furt nic. Nahřát jsem to zkoušel z lehka, v poměrně těsný blízkosti je polyurethan..šel by něčím obalit/chladit při nahřívání aby se neroztekl? Děkuju

Ne Kofola, ale Coca-Cola(originál) se používala k uvolnění zarezlých šroubů. Dokázala rozpustit hliníkový desetník že po něm nezbylo vůbec nic. Na trhu je ale dnes dost mnohem vhodnějších prostředků.
Nicméně tazatel nepíše že ty šrouby jsou zarezlé, ale že jsou dorvané. V každém případě bych si napřed sehnal správný klíč a pokud to ani s ním nepůjde, tak podle možností zkusit nahřát pájkou, případně useknout, odbrousit,...

Ty žvásty ale mají reálný základ - Cola obsahuje kyselinu fosforečnou což je účinný odrezovač (barely s koncentrátem Coly jsou zančené jako žíravina). Ovšem koncentrace by byla dostatečná tak možná v tom koncetrátu, v naředěné Cole v lahvi už to stačit rozhodně nebude.