Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba na terase bude držet?

Zdravím zdejší guru,ženu příští týden posílám na dovolenou a chystám ji překvapení k výročí.
Chci ji postavit zastřešenou terasu,zkušenosti mám,jen potřebuji dořešit pár detailů.proto Vás prosím o rady a postřehy,děkuji:
Terasa mít rozměr 4x4 metry,bude stát na betonových patkách a na nich bude dřevěný rošt z hranolů 10x10 cm a na něm osb desky.
Teďkom bych potřeboval poradit ohledně dlažby,žena si vždycky přála velke zahradní šachy a já jsem si říkal že bych ji na té terase udělal šachovnici,myslíte si že je to dobrý nápad?
Bude to samožřejmě mrazuvzdorná dlažba a chtěl jsem ji lepit flexi lepidlem a osb dsky předtím
napenetrovat.
Je to dobrý postup,nebo máte nějaké připomínky?

Děkuji za postřehy

Nejlepší pro tohle použití použít OSB4 což je deska ve vodovzdorné úpravě. Půjde to ale taky i s OSB3. Takže ji napenetrovat, pro jistotu možno použít tekutou lepenku a nějaké kvalitní flexilepidlo.
V tomto případě bych se ale bál nedostatečné tuhosti plochy. Pokud bude bez jakéhokoli průhybu, tak by problém být neměl. Jestli se ale bude prohýbat při chůzi, tak jde o to, aby dlažba nepraskala nebo se neutrhla.