Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba na terase bude držet?

Zdravím zdejší guru,ženu příští týden posílám na dovolenou a chystám ji překvapení k výročí.
Chci ji postavit zastřešenou terasu,zkušenosti mám,jen potřebuji dořešit pár detailů.proto Vás prosím o rady a postřehy,děkuji:
Terasa mít rozměr 4x4 metry,bude stát na betonových patkách a na nich bude dřevěný rošt z hranolů 10x10 cm a na něm osb desky.
Teďkom bych potřeboval poradit ohledně dlažby,žena si vždycky přála velke zahradní šachy a já jsem si říkal že bych ji na té terase udělal šachovnici,myslíte si že je to dobrý nápad?
Bude to samožřejmě mrazuvzdorná dlažba a chtěl jsem ji lepit flexi lepidlem a osb dsky předtím
napenetrovat.
Je to dobrý postup,nebo máte nějaké připomínky?

Děkuji za postřehy

Penetrovat urcite nie, penetracia je na nieco ine, bude skor potreba na tie OSB dosky naniest kontaktny mostik a az potom lepit dlazbu. Osobne takymto rieseniam ale velmi nedoverujem, predsalen aj ta OSB doska kedze je hlavne z dreva bude pracovat so zmenami teplot a vlhkosti, zvlast vo vonkajsom prostredi (vlhkostna roztaznost OSB dosky je vraj cca dvojnasobna oproti tepelnej). Takze je otazne ako sa to bude spravat v exterieri.

Nejlepší pro tohle použití použít OSB4 což je deska ve vodovzdorné úpravě. Půjde to ale taky i s OSB3. Takže ji napenetrovat, pro jistotu možno použít tekutou lepenku a nějaké kvalitní flexilepidlo.
V tomto případě bych se ale bál nedostatečné tuhosti plochy. Pokud bude bez jakéhokoli průhybu, tak by problém být neměl. Jestli se ale bude prohýbat při chůzi, tak jde o to, aby dlažba nepraskala nebo se neutrhla.