Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přívěsný vozík

Zdravím.Měl bych dotaz.Mám vozík za auto na velkých kolech tuším,že na 13" a chci k němu koupit doklady,ale ty mají psané malá kola.Dá se to nějak vyřešit aby nebyl na cestě pak problém?

Pokud jsem chtěl něco změnit na kolech svého auta, musel jsem oslovit výrobce- Peugeot a ten mě vystavil doklad na všechna možná kola, disky, které mohu na svém autě použít. S dokladem jsem navšívil dopravku a nechal si to uvést do techničáku.
Takže nejspíš výrobce, napsat mu a podle toho dál řešit.

Sakra PROČ?
Z této zemi, si můžete změnit třeba i VIN podle jiných dokumentů.
Neumím to napsat správně, ale vím, že kolega v práci koupil vůz a staré papíry, dal to přes úřady dokupy a legálně jezdí.
Jest-li to stát ČR a potažmo EU dovoluje, tak to není nelegální.
Je to možná více než divné, ale i já měl kdysi tu možnost si koupit stejné, ale lepší auto (nerezavé...) na pohled bez dokladů a své si přepsat na tento vůz, jen mě někdo předběhl...
Úřady zkontrolují VIN a pokud nenajdou žádný záznam, tak Vám to posvětí.

VIN změnit, jen tak, nelze. Je to jakoby jsi zašel na matriku a chtěl změnit rodné číslo. Pokud bys byl nalezenec a žádné jsi neměl, tak by ti bylo přiděleno úřední číslo a stejně tak je tomu u aut.
Muselo by se ale složitě dokazovat, proč tam to VIN není nebo proč je poškozené/navařované. Po bezpečném vyloučení trestné činnosti a doložení způsobu nabytí vozidla, je možné vyrazit původní VIN a nebo přidělit úřední číslo a udělat poznámku do TP.
Že by auto jezdilo na cizí VIN jsem neslyšel ale asi to půjde, když to píšeš. :-?

PS. Auto bez dokladů si můžeš strčit za klobouk. Jak tak pročítám diskuze, tak potřebuješ ty doklady, výměnu karosérie jako ND musí povolovat výrobce a prvních devět znaků VIN se musí shodovat.
Ani tu nebudu vyjmenovávat, co všechno nebude souhlasit na STK u auta s cizím VIN. A do 30 dní to musíš dát do pořádku nebo odvézt do šrotu. Nevím, co z toho se dá líp časově zvládnout. A k tomu ještě změna pojistné smlouvy.

Horda rádoby "spravedlivých"..to tady na internetu fakt miluju.Pokud má někdo problém s položenou otázkou,tak na ni nemuí reagovat,ale tobychom nebyli v čechách aby se kdejakej záprdek neměl potřebu ke všemu vyjadřovat a psát svůj názor.Stejně je pravdou,že jsem tu otázku nemusel vůbec pokládat,ale chyba lávky.Myslel jsem,že budou reagovat pouze ti co vědí co s tím a pokud to nejde zlegalizovat,tak napíšou důvody proč tomu tak je.
Navíc jsem jasně napsal hned na začátku,že pouze uvažuji o takovéto koupi.
Tak že pindy typu"je to podivné" a podobné je mimo mísu.

Dobrý den,on je totiž rozdíl mezi přestavbou vozidel,která mají výrobce a vozíkem,který někdo postavil na odvoz hnoje na záhumenku,který chce postavit na papíry.Vozík za OA jsem si vyráběl komplet celý krom žehličky ,která musela být koupena nová,jinak jsem vše posháněl po bazarech a podnicích,musel být totiž na vše doklad o koupi materiálu,psal se rok 1985.Udělat nákres vozíku včetně rozměrů a rozměru kol,toto zůstalo vše uloženo na dopravním inspektorátě.Vy však chcete jakýsi vozík postavit na stávající papíry,to bychom si mohli nadále vozíky stavět svépomocí,nejde to.Skončilo to právě v tom 85 roce.Potom bylo ještě možné si koupit polotovar vozíku-fabrický podvozek bez korby,zde nejblíže vyráběli v Pečkách,byl jsem pro tento polotovar kámošovi.Dnes bych vozík asi vzdledem k cenám materiálu nevyráběl.Ale váš případ je o něčem jiném,takže nemá cenu se rozčilovat,nikdo to zde nemyslíme zle,ale vaše myšlenka z mého hlediska připadá jako podvod.