Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ochlazovat kancelář bez vrtání otvorů skrz zeď?

Máme pronajatou kancelář v panelovém domě, okna na jihozápad. Poradíte prosím, jak tam udržet přijatelnou teplotu v horkých dnech? Máme tu nesnesitelné vedro zvlášť odpoledne a navečer, i když zatahujeme žaluzie. Buď můžeme "větrat" ven a pouštět dovnitř rozpálený vzduch :-( Nebo odpoledne nevětráme, ponecháme si uvnitř ponecháme dopolední chladnější vzduch - ale škvaříme se ve vlastní šťávě :-( Jde o pronajaté prostory, kde nemůžeme namontovat klimatizaci s vývodem vzduchu vyvrtaným otvorem skrz zeď 3-[ Mobilní klimatizace, o nichž jsme se dočetli, musejí mít vývod horkého vzduchu mimo místnost - u nás není KAM, jedině pootevřít okno na tu rozpálenou stranu domu - to není řešení. Zatím nás nenapadlo nic jiného než přenosné stojací větráčky :-/ Díky za odpovědi!
Prosím nepište nápady typu práce v noci, firemní dovolená v horkých dnech nebo středomořská odpolední siesta ;-)

Měl jsem podobný problém. Funkční, jednoduché a levné řešení bylo - koupit mobilku - De Longhi klimatizace umí ( už mám zkušenosti s dvěma ), ne Coolexpert nebo čínu z Bauhausu - nestojí to za to. Já to s Coolexpertem zkoušel 2x a skončil jsem u dražší ale funkční De Longhi. Každé ráno v čase veder pootevřít okno, protlačit trubku, zaklínit okno, utěsnit mezery molitanem - cca. 5 min práce a pustit klimu. Funguje to!!! Není to ideál ani split, ale k podstatnému snížení teploty na přijatelnou úrove%n dojde a v kanclu je fajn chladno.