Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota plotýnek u sporáku

měl bych tu ještě jeden dotaz. když dám plotýnku u sporáku na maximum tj. na stupeń 6, tak by měla dosahovat stejné teploty jako trouba, když ji dám na max. tj. 300°C? jedná se o starší typ MORA elex a dnes v práci ohledně toho nepanoval jednotný názor a pár lidí se domnívá, že jsou plotýnky teplotou omezeny např. na 250°C.

Keiki,přes to, že jsi na klasické litinové plotně termostat neviděl, věř, že tam je. Není na něm ale napsán žádný údaj o teplotě. Povrchovou teplotu bych odhadl podle tmavočerveného zbarvení plotny, když se odstaví nádoba s potravinou. Jinak se plotna stačí ochlazovat a její výkon vyšší teplotu neumožní vzhledem k ochlazované ploše...