Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Penetrace a oprava zvětralého betonu

Dobry den,

potreboval bych poradit v nasledujici situaci:

Mam v garazi betonovou podlahu. Garaz ma dneska vic jak pul stoleti a beton se jiz pred casem zacal silne drolit. Protoze mi tento stav silne vadi, rozhodl jsem se tim neco delat, ale jsem clovek, ktery ma pouze zakladni znalosti co se tyce prace s betonem.

Beton v garazi je ve stavu, kdy se v nem objevuji jak praskliny (asi jak to bylo vylevano po castech), tak se ten beton na mnoha mistech droli a vznikly vydrolene oblasti s hloubkou od par milimetru az po desitky mm (nejhlubsi je odhadem tak 80mm). Vzlehem k tomu, ze je ten beton znacne "zvetraly" nejde ho zbavit malych castic prachu a betonu, abych na to mohl proste nalit nejakou samonivelacni hmotu ci beton. Proto bych Vas rad pozadal o radu co v teto sitaci delat. Predpokladam, ze bude potreba pouzit nejakou penetraci, ale nevim jakou, aby ji nevadily ty drobne volne castice.

Hlavne bych se chtel vyhnout tomu, ze bych musel ten beton vysekavat, protoze nevim:
a) jak je silny (hluboky) ten beton.
b) v garazi je studna, takze bych musel delat kompletne nove krytovani studny
c) v garazi je take tunel na opravu aut a nerad bych ho cely rozkopaval a delal znova.

Diky za Vase rady.
Změna předmětu, původně: Penetrace na beton (sHpy00n)

Diky za Vase rady.
Nakonec po konzultaci s odbornikem jsem se rozhodl pro nasledujici variantu: Poskozeny povrch jsem vylil ve vode rozredenym duvilaxem a nasledne na to prijde nalit beton novy s tim, ze az beton vytvdne prijde na to polozit jeste lino.