Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nopová folie

dobrý den, chtěl bych se zeptat k níže uvedenému obrázku: jaký je princip toho, že drenážní trubka je ve štěrkovém loži cca 150mm nad vykopaným terénem? tady se tedy musí nejdříve vodou zaplnit štěrkové lože a poté následně voda teče do trubky, nebo...?? Proč není nopová folie až dolů k zemi? A u nás ve město, kdo dělá drenáž, tak ohýbá nopovou folii do tvaru L (elka) a poté na to dává drenážní trubku...je to tak správně?? děkuji za odpovědi
nebo ještě jsem našel obrázek v příloze "image6"...je to takto správně?

Dobrý den, doporučil bych udělat korýtko na dně, které je ve spádu, trubka nebo drenážka se tam dává spíš pro pocit, samotným drénem (štěrkem) většinou odteče voda. Důležitý je tedy podélný i příčný spád korýtka, resp. dna výkopu, a dále nadloží, které musí být zhutněno, tak aby bylo co nejméně propustné a samotná "drenáž" byla jen pojistkou.

Pěkný den
Tomáš Hrdlička
odstraněna reklama (karel)