Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Účetnictví - mzda studenta

Nevíte někdo, jak je to s výpočtem výplaty u dálkového studenta VŠ (do 26let) v HPP? Jde mi o to, že dokud je člověk studentem do 26let, tak za něj platí zdravotní pojištění stát i v HPP, i jako OSVČ ho neodvádí a je pojištěn. Sociální předpokládám bude platit standardně zaměstnavatel. Ovšem neb zdravotní je procentuální srážka z platu, tak by to znamenalo, že student bude mít vyšší výplatu právě o zdravotko, které hradí stát, protože je studentem. Plus má student nějaké daňové zvýhodnění. Tato úvaha se mi ale zdá nepravděpodobná, neb by na tom stát docela dost tratil. Jak to tedy je? Díky

Takže:

- sleva na dani: ano (335 Kč měsíčně)
- sleva za zdravotním: ne (sleva byla zrušena pro pojištěnce, za které platil i stát, od 1.8.2004). Akorát se nemusí pojistné dopočítávat z minimálního vyměřovacího základu, může být menší, což u HPP nepředpokládám že nastane.
- sleva na sociálním: ne

Snad mi ještě něco neuniklo :-x

Mzdový expert je u nás manželka, ale není teď doma...