Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký průřez kabelu?

Dobrý den, kdysi jsem věděl, jak to spočítat, ale už si to nepamatuji, poradil by teda někdo, prosím, jaký zvolit průměr vodiče? Délka vodiče cca 2m, k připojení centrálního zamykání 12V.
Děkuji za rady.

- Nejtenčí není velikost! Velikost - rozměr je 0,75mm2, ale to není rozhodně nejtenčí vodič, pane kolego;-).
- Kabel do tvaru "S" je skutečně méně mechanicky namáhaný, ale přesto doporučuji volit tvrdší (PE?) izolaci a vodič složený z co nejvíce tenkých drátků (licna). Pro tento účel se mi také jeví průřez 0,5 - 0,75mm, nako zcela dostatečný.:puff: