Který vosk, leštěnka je lepší na auto?
Dobrý den,
který produkt (dole) je podle Vás lepší, nebo znáte jiný lepší?
(1) Mám v úmyslu tím po mytí ošetřit lak auta.
(2) Mělo by se jednat pouze o leštěnku či vosk, především ochrana proti UV záření.
(3) Nemělo by to být brusné (abrasivní).
Je to na Peugeot 206 rok v. 1999
Našel jsem zatím toto:
Autobalsam Velvana
http://www.velvana.cz/autocleaner/vyrobky/?detail= 18
nebo
Autoleštěnka Sheron
http://www.sheron.eu/Products/ItemDetail.aspx?ITEM _CODE=1512327&PtreeCBActive=0&PtreeBrand=SHERON&Pt reeCategory=AUTOKOSM&PtreeSubcategory=EXTERIER
Děkuji
http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?t id=96077
Ono je to v podstatě jedno. Za ty roky si auto na UV záření zvyklo , pokud je to původní lak. Naopak bych řešil oživení laku. Jako u všeho, připlácíš si u "značek" za eklamu a značku.
Tu velvanu jsem měl dobře se nanáší žádná dřina ale na starší auto bych použil něco na oživení laku a po čase tuhle
Četl jsem odkaz na Peugeot club, ale mě jde více o ochranu toho laku před sluníčkem. Oživit to mohu, ale auto bylo předchozím majitel bourané a hlavně na střeše mě odchází lak. Lak bledne, odlupuje se a původní barva tmavne...
Chtěl jsem to hlavně pro UV ochranu. Střecha bude za pár dní znovu přestříkána...
Pak se akorát zeptám- navíc. Co je dobré na opravu- odloupla se barva na několika málo místech a je vidět pozink, čím to zatřít jako základ? Origo barvu mám i lak, ale něco, co by drželo a aby to nerzelo.
Viděl jsem na některých autech kolem lemů blatníku černou barvu, pokud by se dala použít a na to dát finální barvu a lak. Na vzhledu mě moc nezáleží, spíš aby to ještě pár let vydrželo.
Děkuji
když se loupe lak to už se musí tmelit a nalakovat ideálně někým kdo to umí ještě jsem vzpoměl leštěnku od sheronu. Když jsem sloupnul etiketu ukázal se origoš potisk v italštině a pak se vyznej ve značkách autokosmetiky.
Na Velvanu a Sheron zapomeň. Počti si tady a pak se rozhoduj...
Díky,
ale z toho detailingu moc moudrý nejsem. Zdá se mě, že se zabývají tuningem laku svých aut. Při tom co jsem se něco málo z toho množství dočetl, mě nic nepřesvědčilo... A dávat jako kdesi 400 Euro (10.000 Kč) za přípravky, mě ani nenapadne. Ani jsem se nikde nedočet od UV záření. Když do vyhledávače vložím "UV", tak mě to napíše, že minimum znaků je 3- Ha ha ha...
Dle mě vede Velvana, potřebuji UV ochranu pro lak. Lak mám možná místy od bývalého majitele prodřenej leštěním (sám nevím), tak tomu dát nějakou ochranu proti sluníčku a časem to opakovat.
Nepočítej s tím, že koupíš leštěnku a auto bude jako nové. To je otázka 10 umytí a přeleštění aby to opravdu vypadalo. Vím o čem mluvím, mám Fabii, rok 2001 a když jsme ji před 2 lety přivezli od dědy, tak byla hrozně špinavá. Strávili jsme na tom několik víkendů- odstrojit interiér, sedačky ven, všechno pečlivě umýt, zase poskládat. Nakonec jsme skončili u toho, že půlka karoserie má nový lak.
Já myju pouze ručně, používám nějaký lesknoucí se šampon, auto do sucha otírám jelenicí, voskuju. Používám leštěnky na plasty, na látky (hlavně dveře zevnitř). Většina lidí Fabii tipuje jako hezky zachovalý kus z konce výroby a ona je naopak jedna ze starších- ročník 2001. Nedávno jsem někde našel fotku před 5 lety a nikdo mi nechce věřit, že to je stejné auto s desítkama hodin práce a částečným přelakováním.
Na zašlý lak jsem použil barevný vosk fialové barvy (auto je červené), bylo to potřeba asi 3* po určité době zopakovat, ale výsledek stojí za to.
Fotku před jsem nenašel, tak alespoň po. K tomuhle stavu bylo potřeba pouze několik vrstev barevného vosku (nešetřit, hodně rozetřít a za pár hodin setřít hadrem). Teď už pouze udržuju stav- myju šamponem a voskuju jednou za rok.
pěkné.
Já myju (zvenčí) auto cca 2x za rok (po zimě a koncem léta), protože jezdím skoro denně, nemá to smysl dělat víckrát. V zimě bordel a špína ze sněhu, v létě zase hmyz. Po umytí je do 2-3 dnů auto zase v původním stavu.
Jiná věc je interiér - tam uklízím minimálně 1x za měsíc, vysát koberečky, i pod nimi, navoskovat sedačky, umýt volant a přístrojovku. Jednou tak za 1/4 - 1/2 roku koberečky umyju wapkou a nechám uschnout na sluníčku (nebo v garáži, je-li zima).
Jinak mám zajímavé zjištění, že "hadrové" koberečky mi vydrží víc, než ty gumové, které většinou patou prokopnu do roku. "Hadráky" ve Fabii mi vydržely 4 roky, v současném autě (výroba na zakázku) už je mám 2 roky a jsou skoro jako nové. Navíc i mírně zašlapaný "hadrák" vypadá líp, než "jen trochu" špinavá guma.
Zdravím, doporučuji Turtle WAX Color, pouze vybrat barvu a naleštit. Pozor, hodně barví prsty a těsnění kolem oken, ale zase perfektně maskuje škrábance.
Ano, to je to, co mám natřené na Fabii. A plasty potom přeleštím utěrkama na plasty. Dokonalost.
V létě myju každý víkend, nebo každý druhý. V zimě hlavně podvozek, tady se všude solí takovým způsobem, že člověk nepozná co je sníh a co sůl, tak to radši každých pár dnů oplachuju wapkou a myju každý druhý, nebo třetí víkend.
v tomto ohledu byla fábka zlaté auto - naprosto bez stop rzi, včetně výfuku, jen po sedmi letech mi měnili brzdové obložení a museli vyměnit i zarezlou ruční brzdu. Jezdím bez brždění
Auto má hlavně sloužit, tj. je to prostě spotřebák, beru, že jednou za čas by se umýt mohlo, jezdit stále se zablácenym či jinak zadělanym autem taky není dobrý, ale proč se s tím tak dřít? A tak často? Já vezmu v lepším případě naše auta tak 3-4x do roka wapkou a hotovo, občas u benzíny umeju světla a okna. Co víc řešit... Ale tak, každej na to má názor jinej a kdo neví co s časem, ať si leští auto třeba každej den
Tak mě hlavně to mytí baví. Dřu se s tím celý odpoledne a pak se můžu podívat na výsledek a říct si, že se mi to vážně povedlo.
Jsem tak činil kdysi také. Chvíli obdivuji krásně vyleštěné vozidlo. Načež vyjedu a okamžitě ch***e ne jak z konve, ale z kádí a kýblů. Auto je rázem zadělané víc než před tím. To mě za hromování silně neslušných slov z mytí vyléčilo. V Praze u CČM mejou za kilo a bez námahy.
Kdo jednou zkusil "ŽLUTEJ SIMONIZ" v plechovce, kterej se vyrábí už od nepaměti, ten pro "naplnění" laku a jeho konzervaci už nic jinýho nepoužije. Je to nějaký přírodní vosk bez silikonu, protože tehdá ho ještě neznali. Fakt to stačí použít 2 - 3x za rok a když chce na kapotě přistát moucha, tak to zaručeně neubrzdí a rozbije si hubu vo zem. Auto je po dešti suchý hned po rozjetí a prvním zabrzdění. Jinak, starý autolakýra u nás tvrdil, že nejlíp se auto naleští lidským sádlem, který při leštění shodíš.... Musí se tomu holt půjčit ruce, protože všechno bez práce nestojí ani za hovor .
...A nevěřte tomu, že ze starýho laku, udělat nový, nejde. Nejde to elektrickými udělátky, jde to hadrem, čistou leštěnkou s abrazivními účinky a basou piv na dva dny. Krátkodobě to jde ošálit pastou s obsahem nějaké barvy, ale jen do brzkého prodeje.