Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Povinná výbava auta - jak moc detailní bývají kontroly?

Jistě tu je někdo, koho příslušníci kontrolovali... zajímá mě jak moc detailně policie kontroluje povinnou výbavu. Např. jestli zvedák je dostatečně silný na zvednutí auta, jestli jdou klíčem povolovat šrouby atd atd.?

Ad lékárnička - dočetl jsem se že již zase není třeba mít resuscitační masku a papírový návod ... čili by měla být tolerována lékárna dle vyhlášky č.283/2009 Sb.

Ad zvedák - je nějak blíže určeno jaký se musí vozit? Prodávají se zvedáky s nejrůznější nosností... mám vybírat podle hmotnosti auta pohotovostní/užitečnou/celkovou, nebo podle úplně jiných parametrů?

Ad pojistky - kde zjistím, jaké pojistky ke konkrétnímu autu koupit?

Děkuji převelice :-)

z důvodu napadení tématu reklamními agenty zamykám (Kurt)

K té lékárničce - co se týče té masky, je určitě lepší když tam je. To samé asi platí i s papírovým návodem protože lidí, co v dnešní době neumí efektivně poskytnout první pomoc je kýbl. Zvládnete to? Obecně stačí opravdu základní lékárnička typu cestovni-lekarnicky ale doporučil bych doplnit ještě jedním párem rukavic a vozit s sebou dvě reflexní vesty. Přiznám se, že v autě vozím ještě kladívko na okna spojené s ostrým nožem na pásy. Připevněné pod ruční brzdu aby nevypadly při případném otočení ale zase dost na to, aby šlo rychle použít.

Jim ani nic jinyho nezbejva, neni zadnej zakon kterej by omezoval co v lekarnicce nema bejt ani jak ma lekarnicka vypadat, lekarnicka muze bejt treba svazany tricko a musi v nem bejt to co v nem ma bejt. Jestli je tam neco navic je moje vec. Treba polaci maj v lekarnicce povinne prezervativ, tak ho tam muzu mit taky.

On problem je v asi tom ze tam su sterilne veci a po 5rokoch sa uz asi neda garantovat ich sterilnost. T.j. ak sa rana zapali tak nevies ci to sposobil obvaz alebo ci zrovna niekto kychal ked havaroval :D Nesterilne veci mozes pouzivat aj potom, na nich sa nic nepokazi.
Ja som kupil len novu napln (taku papierovu krabicku kde boli nove veci) a ne celu lekarnicku a vymenil tie veci ktore boli v tej krabici do lekarnicky (stare ekvivalenty vybral), bola k tomu aj nova nalepka o novej dobe pouzitelnosti ktora sa lepi na lekarnicku.