Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Mikročokoláda" na spojení 0,19mm vodičů

Ahoj,
v mělké krabici na zdi mi ústí dva dvanáctižilové kabely od zabezpečovačky s velmi tenkými lankovými vodiči (0,19mm). Potřebuju je spojit. Zvažuju pájení a nebo je spojit nějakou "mikročokoládou", která by dokázala pevně a bezpečně tyto kabely spojit. Nevíte, jestli se něco takové dá koupit? Případně jak byste to spojili vy? Děkuji.

Odizolovaný konec ohnout do tvaru U a ten konec spájet. Vznikne tak relativně slušný konec, který jde chytit do malé svorkovnic. Jinak je lepší sehnat svorkovnici, kde se do drátku nezařezává šroubek, ale je tam jakoby podložka, takže drátek je pak sevřenej mezi dvěma ploškama.

No vono hlavne nejsou ty maly svorkovnice. To resime co se elektronickych cigaret tyce - kterak pripojit, idealne rozebiratelne, 0.12mm kanthalovej drat(tedy pajeni nepripada v uvahu) k vodicum. Machyrci konci u M1.6 sroubku a zavitu - ale ani sroubky ani zavitniky nejsou uplne beznej sortiment. Svorkovnici se sroubkama s rozteci 2.5 nebo 2.54 sem jeste nevidel a s rozteci 5 uz je fakt dost velka a to asi i pro moase, pri 12 dratech je to 6, spis 6.5cm.

2xRJ45 konektor + 2x keystone.

Ty kabely vedoucí do konektorů doporučuju před zacvaknutím obalit bužírkou, aby do nedrželo jen na nožích, ale i tím zacvakávacím mechanismem.

keystony mají max. šířku cca 2cm. Výhoda je relativně pevné spojení, snadná výroba spoje a velmi jednoduchá montáž (i případná demontáž).

Pokud by to bylo moc, pak 3x RJ11 a spojit pomocí spojek: spojka-rj-11-prima-59294

P.S.: pokud nechceš keystony, pak existují i spojky RJ45

edit: je třeba konektory na licnu (nikoli na drát). a když nad tím tak dumám, tak vyspojkovat dva/tři licnové konektory bude lepší, než použít keystone (ty jsou na drát)