Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení na lineární zářivky T5

Zdravím potřebuji radu.Chystám se vyměnit klasický centrální lustr na 5 X 9 Watt úsporek za něco takovéhoto:
http://www.60.cz/vyrobce/fabas-luce/fabas-icaro-t5 -2676-stropni-svitidlo-3x13wusporne-matny-nikl.htm l
jenom nevím zda vzít dvou nebo tří ramenný vzhledem k svítivosti....
nemá někdo zkušenost s linárníma zářivkama na patici T5?? Popř.šel by k tomu namontovat nějaký stmívač??
Díky

To je reakce na tohle: http://kutilska.poradna.net/q/view/55497-osvetleni -obyvaku :?:
V tom případě by myslím bylo fér se v tom původním tématu zmínit o tom, že koupíte jiné svítidlo (a později téma případně označit za vyřešené).

"Vzhledem k svítivosti" bude jistě lepší použít 3 zdroje oproti dvěma (stejně, jako 2 svítí více, než jeden). Zářivky T5 lze provozovat s elektronickým předřadníkem.

Zatím nechci dávat téma za vyřešené,jelikož je to běh na dlouhou trať a reklamovat stále dokola žárovky mne už přestalo bavit,jelikož to nevede k řešení problému.Postupně zkouším úsporky měnit za klasické obyčejné žárovky „miňonky“ z těch zatím nepraskla ani jedna.Dnes jsem na stavu kdy mi zbývá v lustru už jenom jedna úsporka ostatní popraskaly a obyč.nepraskla ani jedna tudíž problém bude asi v úsporkách...nejspíš se nestačí uchladit.Jelikož tento lustr má takové skleněné kalichy otočené dolů a to teplo nemá kam unikat.Kdežto v druhém světelném zdroji,který je jinak řešený a kolem žárovek volně proudí vzduch nepraskla zatím ani jedna spořivka....

Dnes jsem na stavu kdy mi zbývá v lustru už jenom jedna úsporka ostatní popraskaly a obyč.nepraskla ani jedna tudíž problém bude asi v úsporkách...nejspíš se nestačí uchladit

Stále si vedete svou. Elektronika v úsporkách je prostě citlivá na časté zapínání/vypínání. To může být způsobeno právě tím, o čem jsem tam psal.
Nepsal jsem, že to téma máte označit za vyřešené nyní, psal jsem později.

edit: k té vaší teorii - sundejte stínidla a namontujte do toho lustru úsporky. Jakmile praskne, nemáte to na co svádět. :-)

U toho lustru rozhodně nejde o časté zapínání a vypínání večer ho zapnu a před spaním vypnu to druhé osvětlení v pokojíčku děti prověřují podstatně častěji ale ten nápad se sundáním stínítek vyzkouším.Díky

@Thomas_Rayen od lustru k vypínači vedou tři vodiče,ale do vypínače jsou zapojeny jenom dva třetí je ztočený v krabici.Je šance s tímto zprovoznit nějaký stmívač?Nebo by bylo potřeba více vodičů??Dík

Záleží na tipu stmívače a předřadníku.Toto bych konzultoval v prodejně kde budeš kupovat svítidlo a stmívač(samo sebou myslím nakou prodejnu odbornou,kde tomu rozumí ne velká centra kde mají vše....Ale se třemi vodiči nevím nevím.....Potřebuješ trvalou fázi,fázi co jde přes stmívač,nulu, a ochranný vodič(takto jsme to jednou dělali).Neříkám,že to nepůjde třívodičově možná takový stmívač a předřadník existuje.