Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detektor vody v kanystru

Potřebuji nějaký jednoduchý bzučák, který se ozve, když bude kanystr skoro plný.

Popis problému:
V kanceláři ( něco jako Unimobuňka ) je klimatizace. Vše funguje, škatule je na střeše. Nikdo ale neudělal odpad vody a další díra do zdi není povolena majitelem.
Voda z klimy se zatím chytá do kanystru. Problém nastane, když to v kanceláři nekontrolují. Pak je potopa.

Moje představa:
napájení buď na baterie nebo z 230, ale je nutné použít nějaký hotový zdroj. Zdroj bastlit nebudu. Ten by musel být hotový, když tam má přístup tolik lidí.
čidlo - možná si to představuji moc jednoduše, ale nestačilo by do kanystru zasunout kousek dvojlinky a konec buď bude nebo nebude ponořený.
Ani nevím, jaké vlastnosti - vodivost má voda z klimy.

Pokud by to mělo být opravdu stoprocentně spolehlivé tak je třeba mít na snímacích elektrodách střídavé napětí a nebo je mít z nekorodujícího materiálu. Při stejnosměrném napětí (což je většina těch laciných klumprů) se dříve či později jedna z elektrod obalí vrstvou oxidu a přestane reagovat.

Stačí dvě tuhy z tužky, oscilátor na 1kHz (ucho je na tuhle freq. nejcitlivější) a ideálně přes OZ to vést přímo na piezo či malej repráček. Prakticky postavitelný z pár šuplíkových zásob, či při koupi součástek tak za dvacku + elektroakustický měnič a jedna tužka :-)