Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detektor vody v kanystru

Potřebuji nějaký jednoduchý bzučák, který se ozve, když bude kanystr skoro plný.

Popis problému:
V kanceláři ( něco jako Unimobuňka ) je klimatizace. Vše funguje, škatule je na střeše. Nikdo ale neudělal odpad vody a další díra do zdi není povolena majitelem.
Voda z klimy se zatím chytá do kanystru. Problém nastane, když to v kanceláři nekontrolují. Pak je potopa.

Moje představa:
napájení buď na baterie nebo z 230, ale je nutné použít nějaký hotový zdroj. Zdroj bastlit nebudu. Ten by musel být hotový, když tam má přístup tolik lidí.
čidlo - možná si to představuji moc jednoduše, ale nestačilo by do kanystru zasunout kousek dvojlinky a konec buď bude nebo nebude ponořený.
Ani nevím, jaké vlastnosti - vodivost má voda z klimy.

Mysím, že už hotový přístrojek prodávají. Je to krabička s čidlem na tenkém drátku a hlídá mokro v plenkách, aby se děcko nemuselo obtěžovat s brečením, když chce oznámit světu, že byl zdárně dokončen proces látkové přeměny. Možná to za pár let uvítám taky, až začnu dětinštět ...:-)

Jako pípák můžeš použít budíček od Vietnamu za 50kč. Všechno z něj vykucháš, necháš tam jenom plošní spoj s repráčkem a kontakty k baterce. Na plošném spoji máš dva kontakty které když propojíš tak začne pípat a na ně přiletuješ tu dvojlinku. Na konec dvojlinky připojíš nějaký plovák a hotovo. Nízké náklady, výroba bude trvat maximálně slabou hodinu a baterka v tom vydrží léta.

a co to udělat na plochou baterku a prostě kontakty nechat pár mm od sebe a až stoupne vodní hladina, tak je propojí. Jako děcko jsem něco podobného dělal z nějaké stavebnice, takové kostky to byly..
Udělal jsem tam svou první (a poslední) elektronkové rádio:)

Pokud by to mělo být opravdu stoprocentně spolehlivé tak je třeba mít na snímacích elektrodách střídavé napětí a nebo je mít z nekorodujícího materiálu. Při stejnosměrném napětí (což je většina těch laciných klumprů) se dříve či později jedna z elektrod obalí vrstvou oxidu a přestane reagovat.

Stačí dvě tuhy z tužky, oscilátor na 1kHz (ucho je na tuhle freq. nejcitlivější) a ideálně přes OZ to vést přímo na piezo či malej repráček. Prakticky postavitelný z pár šuplíkových zásob, či při koupi součástek tak za dvacku + elektroakustický měnič a jedna tužka :-)