Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rozebrání staré televize

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, na co dávat pozor při rozebírání asi 15 let starý televize - na součástky.. (napětí v kondenzátorech vydrží jak dlouho? :-) a nebo se do toho radši nepouštět? Je mi jí líto vyhodit když je tam spousta součástek. Díky

Mě vzali ve sběrném dvoře i samotnou obrazovku (našel jsem jí po tetičce na půdě - z doby kdy se všechno schovávalo na "kdyby"), a vzali jí normálně.

Co jako by se mělo dělat s rozebranými díly z televize, to mám hodit do škarpy, protože "mlsný" sběrný dvůr bere jen celá zařízení?

Ono nejde ani tak o mlsný sběrný dvůr, jako spíš o retardovanou legislativu (pozdravuji tímto MŽP), protože pokud je elektrospotřebič neúplný, stává se jedním tahem pera státního úředníka nebezpečným odpadem, kdy je rozdíl ve způsobu evidence, ale zejména v nákladech na likvidaci (a kdo by chtěl za něco platit víc, než nezbytně musí, že?).