Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bude to prospívat?

Rozhodla jsem se vypěstovat na balkoně papriky, rajčata a cuketu. Slyšela jsem, že nejlepší hnojivo jsou zkvašené skořápky a banánové slupky. Myslíte, že je to dobré? Rostliny jsou na zasklené lodžii. Za radu díky.

Nemají se kompostovat jen kvůli tomu, že velice snadno plesnivý a ještě jsou ošetřovány fungicidy, nicméně ty se celkem rychle rozloží, ale plíseň by v kompostu fakt být neměla, takže asi takhle, klidně kompostovat, ale ne ve velkém množství. To samé platí třeba i k citrusům a podobně. On umí svoje i třeba takovej košík hnusných třešní, nebo rozšrotovaná tráva... Zkompostovat jde cokoli biologického, ale aby to šlo, tak jak má, tak se o ten kompost musí člověk starat, ne tam jen přihazovat odpad.