Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bude to prospívat?

Rozhodla jsem se vypěstovat na balkoně papriky, rajčata a cuketu. Slyšela jsem, že nejlepší hnojivo jsou zkvašené skořápky a banánové slupky. Myslíte, že je to dobré? Rostliny jsou na zasklené lodžii. Za radu díky.

Nejlepší je dát na dno pěstební nádoby slepičáky nebo granulovaný kravský hnůj. O těch banánovejch slupkách jsem už slyšel, ale o skořápkách ne. Výborné hnojivo jsou taky překvašené kopřivy. Je to ale hroznej smrad a na ty zasklený lodžii nevím, nevím :-D. Za těchto podmínek bych asi použil granulovaný kravský hnůj, který se zahrabe kolem rostliny a při zalévání se z něj uvolňují živiny. On teda taky pěkně páchne , ale po zahrabání do substrátu už pak ne. Šlo by také použít hnojivo Kristalon na plod a květ.

Nemají se kompostovat jen kvůli tomu, že velice snadno plesnivý a ještě jsou ošetřovány fungicidy, nicméně ty se celkem rychle rozloží, ale plíseň by v kompostu fakt být neměla, takže asi takhle, klidně kompostovat, ale ne ve velkém množství. To samé platí třeba i k citrusům a podobně. On umí svoje i třeba takovej košík hnusných třešní, nebo rozšrotovaná tráva... Zkompostovat jde cokoli biologického, ale aby to šlo, tak jak má, tak se o ten kompost musí člověk starat, ne tam jen přihazovat odpad.