Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podřezat dům nebo ne ?

Dům z roku cca 1930, celý podsklepený, strop sklepu cca v 1m nad zemí.
Dům je skoro 3 patrový, dvě normální patra + nad tím ještě jedno skoropatro - prostě dost vysoký, a proto se mi do podřezávání moc nechce (představuju si, že se během podřezávání prakticky všechno zdivo rozláme :-( , ).
Sice čtu, že se to kolíkuje z obou stran atd., ale pak jednou se do té vyříznuté škvíry něco strčí (lepenka?) a odkolíkuje, a pak to všechno padne o půl? cm níž - je to tak?

Neviděl jsem podřezávání na vlastní oči, takže jsem možná moc úzkostlivý..

Co na to Milan Cukrář, nebo existuje jiná metoda, která nehrozí rozlámáním zdiva?

Vlhkost samozřejmě ve sklepě je, avšak do toho jednoho metru nad zemí se vlhkost v podstatě teď nedostane(stačí se ze stěn zřejmě odpařit), ale kdyby se udělalo zateplení polystyrénem, tak je problém, to je jasné, proto bych to chtěl napřed nějak odizolovat.

A za další, je na to případné podřezávání potřeba nějaké stavební povolení ?

(promiňte za případnou naivitu)

Ještě jsem zapomněl zřejmě důležitou věc, totiž dům je blízko železničních kolejí(cca 40m) a při průjezdu těžkých nákladních vlaků se nahoře v patrech docela klepe (skleničky v příborníku samozřejmě, ale i pocitově v podlaze je cítit chvění).

Takže jak to vidíte s podřezáváním teď ? Asi na těch klínech když se to bude třást není dobrý nápad, že?

Začínám zvažovat, že žádné podřezávání, a zateplím jen od stropu přízemí vše nahoru (tj. od asi cca 3,5m-4m nad zemí), tam už by ve stěnách žádná vlhkost být neměla, a přízemí holt dostane normální omítku bez zateplení - co vy na to?

Je to trochu šalamounské, nepodřežu barák kvůli otřesům od dráhy, a zároveň ho zateplím až odtamtud, kde už vlhkost asi nenavzlíná.