Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podřezat dům nebo ne ?

Dům z roku cca 1930, celý podsklepený, strop sklepu cca v 1m nad zemí.
Dům je skoro 3 patrový, dvě normální patra + nad tím ještě jedno skoropatro - prostě dost vysoký, a proto se mi do podřezávání moc nechce (představuju si, že se během podřezávání prakticky všechno zdivo rozláme :-( , ).
Sice čtu, že se to kolíkuje z obou stran atd., ale pak jednou se do té vyříznuté škvíry něco strčí (lepenka?) a odkolíkuje, a pak to všechno padne o půl? cm níž - je to tak?

Neviděl jsem podřezávání na vlastní oči, takže jsem možná moc úzkostlivý..

Co na to Milan Cukrář, nebo existuje jiná metoda, která nehrozí rozlámáním zdiva?

Vlhkost samozřejmě ve sklepě je, avšak do toho jednoho metru nad zemí se vlhkost v podstatě teď nedostane(stačí se ze stěn zřejmě odpařit), ale kdyby se udělalo zateplení polystyrénem, tak je problém, to je jasné, proto bych to chtěl napřed nějak odizolovat.

A za další, je na to případné podřezávání potřeba nějaké stavební povolení ?

(promiňte za případnou naivitu)

pokud se obáváte podřezání (vybourat a vložit lepenku pak zazdít) použijte rychlou a dobrou metodu, vrážení nerezových plechů.

Klínky z tvrdého dřeva se tam nechávají nafurt...)

chemie má učinnost od 40do 80%, dle odborníku na sanaci. Navíc nereklamovatelné dílo, páč stále vysychá a stále vysychá, až skončí záruka...

stavební povolení, spíš ohláška stavby, páč zasahujete do nosných zdí.

Já nesouhlasím se stavebním povolením, proto bez nich to jde taky.

Pane Cukráři, vím že se kolem staveb pohybujete a máte názor praktika.

Není mi třeba úplně jasné jak provést to "vybourat a vložit lepenku pak zazdít", myslíte jako vybourat vrstvu cihel, vložit lepenku a zpátky zazdít dříve vyndanýma cihlama?
Nedovedu si to představit na 60-70cm tlusté zdi.

To vrážení nerezových plechů prej taky může narušit statiku, máte s tím nějaké zkušenosti?

Vy sám (nebo Vaše firma) tyto dodatečné vodorovné izolace dělá/dodává?

nedělám vodorovné izolace jako firma, ale ujištuji Vás že vím co je 90cm silné stěny a nejhorší je roh těchto zdí. Ať nekdo spočítá, jak je potřeba daleko došáhnout poloviny rohu...
napoví Vám obrázky?
staré cihly bych zpět již nevkládal, ale použil bych Ytongové příčkovky 5, 7.5, 10cm.. páč je 60cm položit na lepidlo na lepenku a zbytek mezi Ytongem a starou zdí vyplnit čímsi...

toto je jen 60cm...
http://cukrar.rajce.idnes.cz/podrezani#100_3784.JP G

Podrezani mam prakticky vyzkouseno na vlastnim dome.
Obavy z padani zdiva jsou neopodstatnene.
Dela se to tak ze se podreze spara v delce ca 1m, do ni se vlozi izolant (plastova folie tloustky ca 3mm), ihned VYKLINUJE z obou stran. Takto se postupuje kolem dokola, po celem podrezani se aplikuje nosny cementovy poter do spary. Jeho aplikace se provadi pod tlakem, kdy je zaruceno ze vyplni celou skviru.
Nasledne praskani zdiva probiha po celou dobu schnuti, pomaha oklepat omitky. Praskani je ale zpusobeno
1/ bud spatnym vyklinovanim - standardne by se toto stavat nemelo
2/ samotnou roztaznosti materialy z duvou jeho vysichyni, jedna se i mikropraskliny.

Moje zkusenost je velmi pozitivni. Velmi to pomohlo, od vlhkosti je klid.

DKK

ja to delal pres firmu:
pan Drnek podrezavani
telefon 608 887 787
neni to myslena reklama, je to pouze odkaz na cloveka ktery to delal mne v ceskych budejovicich - Borek.
spokojenost tak optimalni, praci odvedli dobrou, pristup "vyjednavace pana Drnka" vynikajici, pristup delniku, standardni ... s praci jsem spokojen, ucel to splnilo, chovani delniku nebudu radeji posuzovat ... bohuzel byva standardem.
Kdyby jste potreboval podrobnosti nebo poradit blize, 775 387 265 je moje cislo.

DKK

Zkoušelo to mnoho lidí, protože vrtat díry je jednodušší, než podbourat celou zeď. Pánové prominou, podřezání vypadá jinak.
Chemie potřebuje stálou vlhkost, dokonale stabilní stavbu. Pokud dojde k vyschnutí z obou stran, nebo k mikroprasklinám ve zdivu, ztrácí zákrok část, nebo celou funkci.
To už může člověk zkusit elektroosmozu - na modules.php je někde podrobný popis a ti lidé to mají hodně dlouho.
Ale dokonale neprostupná překážka, to je jistota.

To je vlastě, maximálně laicky řečeno, že otočení elektromagnetického pole vracíte vodu dolů? Jestli to je ono, tak známý vypočetl, kolik by ta mašinka stála, kdyby to vyrobil. Vyšlo ho to asi na 2000 Kč. A za kolik to nabízejí???

základ je, jestli zdivo průběžnou spáru má nebo ne a jestli je to kámen nebo cihla.
pokud nemá průběžnou spáru a je to kámen, tak máte smolíka jako my a vyjde vám podříznutí diamantovým lanem - tady jsem rád, že v domě se nebydlelo, je z toho celkem bordel :)
Územně bych to moc neřešil - poptávali jsme firmu z Nymburka s tím, že jsou "místní", ale na realizaci měli nasmlouvaného řemeslníka někde od Českých Budějovic :)
Pokud chcete nezávislý posouzení, pak to tipuju na nějakýho statika/projektanta? Zástupce firmy totiž vždy nabídne jedno z řešení, která nabízejí :)
Podřezání vypadá takto, takže se můžete těšit na spoustu nepořádku, ta kaše z cihel a vody je luxusní lepidlo :)
watch

Ještě jsem zapomněl zřejmě důležitou věc, totiž dům je blízko železničních kolejí(cca 40m) a při průjezdu těžkých nákladních vlaků se nahoře v patrech docela klepe (skleničky v příborníku samozřejmě, ale i pocitově v podlaze je cítit chvění).

Takže jak to vidíte s podřezáváním teď ? Asi na těch klínech když se to bude třást není dobrý nápad, že?

Začínám zvažovat, že žádné podřezávání, a zateplím jen od stropu přízemí vše nahoru (tj. od asi cca 3,5m-4m nad zemí), tam už by ve stěnách žádná vlhkost být neměla, a přízemí holt dostane normální omítku bez zateplení - co vy na to?

Je to trochu šalamounské, nepodřežu barák kvůli otřesům od dráhy, a zároveň ho zateplím až odtamtud, kde už vlhkost asi nenavzlíná.