Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení podkroví - únosnost krokví

Zdravím vespolek,

chystám se zateplovat šikmou střechu mezi krokvemi a pod krokvemi a chtěl bych se zeptat, jak je to s únosností krokví.
Mezi krokve bych chtěl dát 16cm vaty a pod krokve 14cm vaty. Strop bych chtěl složit z vaty tak aby celková tlouštka izolace byla 35cm.

Mám starší RD s valbovou střechou. Použitou betonovou střešní krytinu. A chtěl bych předejít přetížení střešní konstrukce a následné zřícení střechy. Jde nějakým snadným způsobem vypočítat únosnost, nebo se mám obrátit na odborníka. Nebo bude zatížení střechy izolací zanedbatelné a nemám mít starostí s přetížením střešní konstrukce?

Předem děkuji za radu.
TV

pises ze mezi krokve chces dat 16cm vaty, z toho soudim ze krokev ma na vysku min. 16cm a na sirku to bude standardne 10. Na tom je betonova krytina, ktera predstavuje nejvetsi zatez, ta izolace mezi to je jiz minimum.
Je to muj nazor, nejsem odbornik.
Kdyz uz uvazujes o zatezi, tak spis jako zatez bych resil co bude "podveseno" - palubky? SDK? to uz je nejaka vaha o ktere stoji za to uvazovat, ale ne u krokve 16x10 ....
mozna jeste jaka je delka krokve, ale stejne by mela byt podeprena s maximalnim rozponem nejprve4,5m a potom max 2,5m. Takhle se to postaru delavalo.

DKK

Měřil jsem ty krokve a je to "každý pes z jiné vsi". Na jedné straně střechy jsou použity trámy nejslabší 140v X 110š , nejsilnější 165v x 150š. Na straně druhé mám nejslabší 125v X 95š , nejsilnější 130v x 110š. Pro použití 160mm izolace budu muset slabší trámy nasatavovat... Má s tím někdo zkušenosti?

Pod zateplení příjde SDK.

Mám novou střešní krytinu a při montáži jsme dávali i difuzní folii, takže provětrávanou mezeru tam mám také. Nejsem si jistý skladbou tepelné izolace. Kdybych vás mohl poprosit o ujasnění a radu, byl bych moc rád.
Chctěl bych do šikmin dát 320mm izolece a potřeboval bych poradit s její skladbou.
Jak jsem již psal. Max. výšku krovových trámů mám 160mm (osatatní slabší bych nastavil latí), takže mezi krokve bych dal izolaci o tlouštce 160mm.
Jak bych měl pokračovat dál?
Mám udělat napříč krokvemi dřevěný rošt a vložit do něj 80mm izolace, pak parotěsku, na ni opět napříč rošt, ale z hliníkových profilů, do něj poslední vrstvu 80mm izolece a SDK?